حمله شهاب حسینی به منتقدان: برای‌ اظهارنظرهای سبک‌مغزانه‌تان، تَره هم خُرد نمی‌کنم

shahab-hosseini-vosoughi-naghdi

تقاطع: شهاب حسینی با انتشار بیانیه‌ای شدیدالحن به کسانی که از وی به خاطر شرکت در جشنواره‌ی حکومتی فیلم “مقاومت” و در آغوش گرفتن فرمانده “بسیج” انتقاد کرده بودند، حمله کرد.

این بازیگر ۴۲ساله و مطرح سینمای ایران در بیانیه‌ی خود، منتقدانش را جزو «ابلهان» و «نابخردان» خوانده و در توصیف آن‌ها نوشته: «قشری که با مرام و منش ولگردی وارد فضای وبگردی شده‌اند و با قیقاج در فضاهای مجازی، عملاً این رسانه را به محلی برای عقده‌گشایی‌های حقیرانه، حرف‌های به اصطلاح خاله‌زنکی، ابراز حسادت، وقاحت و تشنج تبدیل نموده‌اند؛ به توهم اینکه محلی از اعراب دارند. در حالی که حتی بی‌وجودتر از آن هستند که نام خودشان را ذیل نوشته‌ها و تحلیل‌های بی‌خردانه‌شان در باب مسائل جاری هک [حک] کنند.»

حسینی با دفاع از رفتار خود اضافه کرده: «بنده بر خلاف یک‌سو‌نگری‌های جاهلانه‌ شما که سرمنشاء قضاوت‌های پوچ و تهی از ارزش شماست، اعتدالی آگاهانه و خردمندانه را سرلوحه اندیشه و علت تمام پندار و گفتار و کردار خویش قرار داده‌ام که زیر سایه آن، تعاملی توام با احترام را با تمامی اقشار فکری و سلیقه‌ایِ جامعه‌ای که در آن زیست می‌کنم، برقرار کنم. چرا که به وحدت در عین کثرت ایمان و باور قلبی دارم.»

او در ادامه، جملاتی را از کتاب “قرآن” و “علی” (امام اول شیعیان) نقل کرده و سپس خطاب به منتقدانش نوشته: «چنانچه حرف حساب جهت شنیدن، انتقاد مفید و سازنده در لباسی دوستانه برای بهتر شدن، و راهیابی و راهنمایی داشتید، به گوش جان خریدارم وگرنه، باز به قول مثلی معروف، برای گفتار و اظهارنظرهای سبک‌مغزانه‌تان در باب مسائل و موارد زندگی کاری و روزمره‌ام،‌ تره هم برای‌تان خورد [خُرد] نمی‌کنم.»

نخستین انتقادها از شهاب حسینی پس از آن صورت گرفت که او در بازگشت از فستیوال “کن”، جایزه‌‌ی بهترین بازیگر مرد این فستیوال را به “آستان مبارک آقا امام زمان” تقدیم کرد، آن هم در حالی که پیش‌تر در هنگام دریافت جایزه، آن را به «مردم ایران» اهدا کرده بود.

انتقادها اما زمانی بیشتر شد که حسینی در کمتر از ده روز، ابتدا در فستیوالی در لس‌آنجلس امریکا جایزه‌اش را به بهروز وثوقی، بازیگر مطرح سینمای پیش از انقلاب ایران تقدیم کرد و با وی عکس یادگاری گرفت. او سپس در بازگشت به تهران، در فستیوال فیلم “مقاومت” که با حمایت مالی سپاه پاسداران و “بسیج” برگزار می‌شود، شرکت کرد و محمدرضا نقدی، فرمانده نیروی سرکوب‌گر “بسیج” را به گرمی در آغوش گرفت.

3 thoughts on “حمله شهاب حسینی به منتقدان: برای‌ اظهارنظرهای سبک‌مغزانه‌تان، تَره هم خُرد نمی‌کنم

  1. همان بهتر که در کنار ادمخواران باشى ،،،، تو را چه سود ، در کنار مردم بودن !!!! پاچه خوارى رسم و مرام شماست !

  2. ajab , man fekr nemikardam Shahab hoseini ta in had bi shakhsiat va non be nerkh roz khor bashe …khob ham yad gereftan began eteghad shakhsime …yeki be in adami ke layeghe hame chizaee ke gofte bege , to dige faghat khodet nisti chon nonet az rahe nazare mardam va tavajohe mardam dar miad ..Age garson bodi ya resturan chi unvaght mitunesti har kare eshtebahi ke ds dashti bekoni vali Alan to dari az tavajohe mardam soe estefade mikoni va foghelade khodkhahane raftar mikoni…zendegi mardom Iran ba in eslam va emam Zamani ke hey eradat neshun midi beheshun be zellat keshide shode …eradat be zelate mardom neshun nade aghae hseini

  3. آقای شهاب حسینی چطور توانستید این مردک قاتل را در آغوش بگیرید. گونه های او را ببوس. قاتلی که گونه های مادرندا آقا سلطان راغرق در اشک کرد و ندای ما ایرانیان را در روز روشن جلوی چشمان بهت زده جها نیان نقش خیابان کرد.بوسه بزن نه تنها بر گونه هایش بلکه بر دستهای آغشته به خونش.با همین دستها که تو و امثال تو میبوسند بدن زخمی محسن روالامینی را دریدند. البته هر کسی همان جوانمردی میشود که مادرش تربیت کرده.بیخود نیست یکی میشود الهام چرخنده بخوانید فرفره ودیگرخواننده میشود سلطان قلبها جناب آقای شجریان. آقای حسینی برای پول درآوردن باید کار کرد هرزگی هنرمندانه لازم نیست آنهم جلوی دوربین با سردار قاتل. ای کاش مادر شما از شما یک جوانمرد تربیت می کرد.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: