صدور حکم قطعی ۷ سال حبس برای آتنا دائمی و امید علی‌شناس

omid-alishenas-atena-daemi

تقاطع: شعبه‌ی ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، آتنا دائمی و امید علی‌شناس، دو فعال جوان اجتماعی و حقوق بشر را به ۷ سال حبس محکوم کرد. بر اساس حکم صادرشده، این دو به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت کشور” به ۵ سال و به اتهام “توهین به رهبر جمهوری اسلامی” به ۲ سال حبس محکوم شده‌اند.

آتنا دائمی و امید علی‌شناس پیش‌تر از سوی “مقیسه”، رییس شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ترتیب به ۱۴ و ۱۰ سال حبس محکوم شده بودند که دادگاه تجدیدنظر آن‌ها را از بخشی از اتهامات‌شان در دادگاه بدوی تبرئه‌ کرده است.

آتنا دائمی روز ۲۹ مهرماه ۱۳۹۳ با هجوم ماموران اطلاعات سپاه پاسداران به منزل پدری‌اش بازداشت و به بند امنیتی ۲-الف زندان اوین منتقل شد. او پس از تحمل ۱۶ ماه حبس، روز ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ با وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین تهران آزاد گردید.

امید علی‌شناس نیز در فاصله‌ی شهریور ۱۳۹۳ تا ۲۸ دی ۱۳۹۴ نزدیک به ۱۷ ماه را در بازداشت اطلاعات سپاه بود. او هم‌اکنون با وثیقه‌ی ۷۰۰ میلیون تومانی آزاد است.
علاوه بر این دو نفر، در این پرونده آسو رستمی و علی نوری نیز از سوی شعبه‌ی ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران هر یک به ۲ سال حبس قطعی محکوم شده‌اند.

آتنا فرقدانی دیگر فعال بازداشت‌شده در این پرونده بود که روز ۱۴ اردیبهشت‌ امسال پس از تحمل یک سال و نیم حبس از زندان اوین آزاد شد. این نقاش و دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه “الزهرا” پیش‌تر از سوی دادگاه با حکم سنگین ۱۲ سال و ۹ ماه حبس روبه‌رو شده بود که این حکم در مرحله‌ی تجدیدنظر شکسته شد.

نظرتان را بنویسید