ویدئو: تصاویر خامنه‌ای و بغدادی در وبلاگ متهم تیراندازی «برلینگتن» امریکا


“ارجان چتین”، مظنون ترکیه‌ای تیراندازی مرگ‌بار روز جمعه (۲۳ سپتامبر-۲ مهر) در یک مرکز خرید در شهر برلینگتن در ایالات واشینگتن امریکا، تصاویری از ابوبکر بغدادی و علی خامنه‌ای، رهبران “داعش” و جمهوری اسلامی را در وبلاگ خود منتشر کرده بود.

این جوان ۲۰ساله که به قتل ۵ نقر (۴ زن و یک مرد) متهم است روز دوشنبه (۲۶ سپتامبر) در دادگاه حاضر و اتهام ۵ فقره قتل عمد به وی تفهیم شد.

او که پیراهن آبی یقه‌دار پوشیده بود تنها دو بار با گفتن “بله آقا”، تایید کرد که اظهارات قاضی را متوجه شده است.

چتین در حال حاضر با قرار وثیقه ۲ میلیون دلاری در بازداشت به سر می‌برد و آن‌گونه که مقامات گفته‌اند تا کنون انگیزه‌ی تروریستی برای اقدام او به دست نیامده است.

پلیس یک روز و نیم بعد از تیراندازی مرکز خرید “کسکید” در برلینگتن، “چتین” را در حالتی که «شبیه زامبی‌ها» توصیف شده، بازداشت کرد.

او که اقامت دائم امریکا را دارد، بر اساس اسناد منتشرشده از سوی دادگاه، مسوولیت این تیراندازی مرگ‌بار را پذیرفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، او در شبکه‌ی اجتماعی “تامبلر”، دو وبلاگ مرتبط با یکدیگر داشت که یکی از آن‌ها به حساب توییترش نیز متصل بود.

او بر روی این وبلاگ‌ها، در کنار تصاویری از رهبران اسلام‌گرا هم‌چون ابوبکر بغدادی و علی خامنه‌ای، عکسی از قاتل سریالی “تد باندی” و نیز پایگاه هوایی “منطقه ۵۱” امریکا منتشر کرده بود.

اسناد دادگاه هم‌چنین نشان می‌دهد که “چتین” پیش‌تر سه بار به اتهام حمله به ناپدری‌اش روبه‌رو شده بود. او یک بار نیز به خاطر رانندگی در حالت مستی بازداشت شده بود.

نظرتان را بنویسید