خامنه‌ای از «پشت بلندگو» به احمدی‌نژاد: صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید


تقاطع:‌ علی خامنه‌ای گزارش‌های غیررسمی اخیر در خصوص توصیه‌اش به محمود احمدی‌نژاد مبنی بر کاندیدا نشدن در انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری اسلامی را تایید کرد و گفت دلیل این توصیه، جلوگیری از «دوقطبی شدن فضای کشور» است.

رهبر جمهوری اسلامی صبح روز دوشنبه (۵ مهر-۲۶ سپتامبر) در آغاز جلسه‌ی درس “خارج فقه” خود، بدون نام بردن از احمدی‌نژاد گفت: «بله، یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه‌ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید… خب یک چیز عادی است. انسان بایستی آن چیزی را که می‌بیند و می‌فهمد و فکر می‌کند که به نفع برادر مؤمنش است به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خب، غالباً بیشتر از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم‌ها هم، به خصوص آدم‌هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند، بیشتر و بهتر از دیگران می‌شناسیم.»

وی با بیان این‌که «دوقطبی در کشور مضر است» اضافه کرد: «با ملاحظه‌ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می‌کند که آقا شما اگر در این مقوله وارد شدید، این دوقطبی در کشور ایجاد می‌شود. من صلاح نمی‌دانم شما وارد بشوید… خب حالا این مایه‌ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید چرا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو.»

خامنه‌ای در عین حال تاکید کرد که این قضیه ربطی به «رادیوی فردا» و «رادیوی بی.بی‌.سی» ندارد که درباره‌ی علت آن «بحث» و «تحلیل» کنند.

نظرتان را بنویسید