تصویری: آموزش جنگیدن به کودکان در «شهر بازی بچه‌های انقلابی» در مشهد

brain-washing-iran-mashhad-1395-1

تقاطع:‌ وب‌سایت “رجانیوز” با انتشار این تصاویر از برپایی «شهربازی بچه‌های انقلابی» در پارک “کوهسنگی” مشهد خبر داده که در آن کودکان ۸ تا ۱۳ ساله، لباس فرم نظامی می‌گیرند و با شبیه‌سازی جنگ ایران و عراق، وارد جنگ فرضی با دشمنان می‌شوند.

حمید صادقی “مدیر فرهنگسرای کودک و آینده” در توضیح فضای این به اصطلاح «شهربازی» گفته: «کودکان پس از ثبت نام، به گروه‌های هشت تا ده نفره تقسیم می‌شوند و پس از اینکه لباس فرم نظامی بر تن کردند از ۱۲ غرفه‌ی این نمایشگاه گذر می‌کنند.»

صادقی اضافه کرده که این کودکان بعد از عبور از غرفه‌ای به نام «غدیر»، در غرفه «محبان اهل‌بیت» با موضوع «مهدویت» آشنا می‌شوند. آن‌ها در ادامه به ترتیب به غرفه‌های «ولایت فقیه»، «انقلاب» و «دفاع مقدس» می‌روند که در آخری ماکتی از گنبد مقبره “امام” هشتم شیعیان قرار داده شده است.

به گفته‌ی صادقی این کودکان «مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با حضرت رضا وداع می‌کنند و به سمت جبهه‌ها اعزام می‌شوند و در مسیر نبرد با دشمن فرضی از مسیرهای مختلفی عبور می‌کنند».

او ابزار جنگیدن کودکان را نیز «پرتاپ توپ‌های پلاستیکی به سمت دشمن فرضی و تیراندازی با تفنگ توپی به سمت ماکت نتانیاهو، پرچم امریکا و اسراییل» توصیف کرده و افزوده که آن‌ها «پس از پیروزی در جنگ وارد غرفه دفاع از حرم حضرت زینب شده با موضوع مدافعان حرم و نبرد در سوریه و همین‌طور داعش و تفکر ضد داعشی آشنا می‌شوند».

صادقی توضیح داده که بعد از «مسابقه پرتاپ توپ به ماکت داعش، آل سعود و پیروزی در نبرد با داعش»، در غرفه‌ی آخر، «چشمان کودکان با پارچه بسته می‌شود و از بچه‌ها خواسته می‌شود با توپی که در دست دارند پازل پرچم اسراییل را نشانه بگیرند و آن را به هم بریزند و پازل پرچم ایران را برپا کنند».

نظرتان را بنویسید