ویدئو: کارگردان ایرانی اولین فیلم توقیف‌شده‌اش را روی اینترنت گذاشت


تقاطع: یک کارگردان جوان سینمای ایران، نخستین فیلم سینمایی‌اش را بعد از سه سال توقیف، با کیفیت بالا و به صورت رایگان بر روی اینترنت قرار داد.

علی احمدزاده، کارگردان فیلم‌ سینمایی “مهمونی کامی”، روز چهارشنبه (۳۱ شهریور-۲۱ سپتامبر) با قرار دادن لینک دانلود و تماشای این فیلم در صفحه‌ی اینستگرام خود نوشت: «”مهمونی کامی” بدون سانسور. فیلمی که در ٢۴سالگی با کمک دوستانم و پس‌انداز دوران جوانیم ساختم. در این سال‌ها تلاش زیادی برای اکران این فیلم انجام شد، اما نشد که نشد. فدای سرم که نشد. اما حالا دلم می‌خواد همه این فیلم رو ببینن. پولی هم نمی‌خواد به حسابم ریخته بشه، فقط ببینید. هم می‌تونید [در لینک] نگاه کنید و هم دانلود کنید. هر کاری دوست دارید باهاش بکنید.»

این کارگردان ۲۸ساله ساعتی قبل در شام‌گاه پنج‌شنبه (۱ مهر) نیز در پُست دیگری نوشت که در کمتر از یک روز، نزدیک به ۶۵۰۰ نفر، “مهمونی کامی” را در وب‌سایت فیلترشده‌ی “ویمئو” در ایران دیده‌اند.

علی احمدزاده با بیان این‌که عده‌ی زیادی از او خواسته‌اند شماره‌ی حسابی اعلام کند تا هزینه‌ی تماشای فیلم را به آن واریز کنند، گفته که این افراد می‌توانند مبلغی را به اختیار خود، به موسسات خیریه‌ای که برای کودکان نیازمند فعالیت می‌کنند، بدهند.

او در عین حال تاکید کرده هیچ‌کدام از بازیگران و عوامل “مهمونی کامی” برای این فیلم دستمزدی دریافت نکرده‌اند.

این فیلم ۸۰ دقیقه‌ای با بازی نازنین فراهانی، مینا ساداتی، پگاه آهنگرانی و مهدی کوشکی، سفر جاده‌ای تعدادی جوان مرفه را روایت می‌کند و به نظر می‌رسد که علت توقیف آن از سوی دولت ایران، نوع روابط و گفتگوهای این جوانان باشد.

گفتنی است فیلم دوم علی احمدزاده با عنوان “مادر قلب اتمی” نیز که به نوعی ادامه‌ی “مهمونی کامی” است بعد از سه سال هم‌چنان اجازه‌ی اکران پیدا نکرده است. در این فیلم محمدرضا گلزار، ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی و مهرداد صدیقیان ایفای نقش کرده‌اند.

احمدزاده که به تازگی تدوین فیلم سومش، “پدیده” (Mean Anomaly) را با بازی هدیه تهرانی، امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی، مهرداد صدیقیان، لیلا زارع، مریم پالیزبان، ستاره پسیانی، نازنین فراهانی و گروهی از بازیگران سوییسی در خارج از ایران به پایان برده، اعلام کرده که دیگر برایش اکران “مادر قلب اتمی” اهمیتی ندارد.

“مهمونی کامی” را می‌توانید در لینک زیر ببینید و دانلود کنید.

https://vimeo.com/182691140

2 thoughts on “ویدئو: کارگردان ایرانی اولین فیلم توقیف‌شده‌اش را روی اینترنت گذاشت

  1. دوست عزیز من تلاش کردم این فیلم رو ببینم اما لینک شما درخواست password میکنه، میتونید کمکم کنید؟

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: