ابتلای عروسک‌گردان “کلاه‌قرمزی” به سرطان

parviz-donya-fannizadeh

تقاطع: دنیا فنی‌زاده، عروسک‌گردان عروسک محبوب «کلاه‌قرمزی» به سرطان عضله دست راست مبتلا شده است.

هایده غیوری، مادر خانم فنی‌زاده درباره‌ی آخرین وضعیت سلامت دخترش به خبرگزاری “ایلنا” گفته: «سرطان علاوه بر عضله دست راست، پشت گردنش را هم درگیر کرده است و اکنون پرتو‌درمانی‌اش تمام شده و چند روز است که در منزل به سر می‌برد تا دور دوم درمانش آغاز شود.»

به گفته‌ی خام غیوری، پزشک معالج دخترش، در این مرحله، استراحت در منزل را برای او تجویز کرده تا تقویت شود و پس از آن، آزمایش‌هایی با هدف اطلاع از روند درمان و کنترل بیماری انجام خواهد شد.

“ایلنا” با اشاره به این‌که این هنرمند در نزدیک به دو سال گذشته، کار عروسک‌گردانی را متوقف کرده، نوشته که او چندی قبل برای مدتی به کما رفته بود.

دنیا فنی‌زاده دختر پرویز فنی‌زاده، بازیگر مطرح سینما، تلویزیون و تئاتر ایران در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۵۸ در ۴۲سالگی در اثر بیماری کزار درگذشت.

بازی پرویز فنی‌زاده در نقش “مش قاسم” در سریال تلویزیونی پرطرفدار “دایی جان ناپلئون” یکی از خاطره‌انگیزترین نقش‌آفرینی‌ها در تاریخ سینمای ایران به شمار می‌رود.

دنیا فنی‌زاده، کار هنری را در سال ۱۳۶۴ با عروسک‌گردانی در برنامه‌ی تلویزیونی “چتر” آغاز کرد.

“اتل متل”، “هادی و هدی”، “بزبز قندی”، “زیر گنبود کبود”، “خونه مادربزرگه”، “السون ولسون”، “قلیدون”، “دارا و سارا”، “گربه آوازخوان”، و مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی “کلاه‌قرمزی” از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های هنری خانم فنی‌زاده در سه دهه‌ی گذشته است.

نظرتان را بنویسید