اعتراض‌های معیشتی باعث اخلال در سخنرانی ناطق نوری شد

nategh-e-nouri-shahrivar95

تقاطع:‌ وب‌سایت “قانون” می‌نویسد سخنرانی روز دوشنبه (۲۹ شهریور-۱۹ سپتامبر) علی‌اکبر ناطق نوری، رییس دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی در سازمان هلال احمر، با اعتراض‌ها و فریادهای شماری از مددجویان حاضر در این سخنرانی همراه شده است.

به نوشته‌ی این وب‌سایت، در ابتدای سخنرانی ناطق نوری، یک خانم میان‌سال با فریاد گفت: «من یک مددکار هستم و فردا (عیدغدیر) روز من است. به ما کمک کنید. ما مدت‌هاست با کمترین امکانات کار می‌کنیم و این درست نیست. خواهش می‌کنم به ما و محرومین کمک‌ کنید.»

بر اساس این گزارش، ناطق نوری در پاسخ به این فرد با «لبخند» گفت: «خسته نباشید ولی بگذارید من سخنرانی کنم و در پایان به اعتراض شما رسیدگی کنم.»

پاسخی که نتوانست زنِ مددکار را ساکت کند و او هم‌چنان فریاد می‌زد: “آقای ناطق به ما کمک کنید.”

به نوشته‌ی “قانون” این زن «وقتی دید سخنانش خریدار ندارد، ساکت نشست و ناطق نیز به سخنرانی ادامه داد تا اینکه چند ثانیه بعد، از انتهای سالن، مردی شروع به فریاد کشیدن کرد».

فرد معترض این بار نه کارمند هلال احمر، که یک مجروح جنگ هشت‌‌ساله‌ی ایران و عراق بود و ناطق نوری در پاسخ به او گفت: «من هم مثل شما مهمان هستم! بگذارید منبر من تمام شود و بعد رسیدگی کنیم!»

معترض بعدی اما زنی بود که با صدایی رنجیده گفت: «شرمنده‌ی جمع هستم؛ من همسر یک جانباز کشور هستم که ماه‌هاست که به درخواست ما رسیدگی نمی‌کنند!»

بر پایه‌ی این گزارش، ناطق نوری با پایان سخنانش سالن را ترک کرد ولی «جانباز» معترض در پایین پله‌ها منتظر او بود و مسوولان هلال احمر نیز در ساکت کردن وی ناموفق بودند.

خبرگار “قانون” در پایان نوشته که برای تهیه‌ی گزارش به سراغ این «جانباز» رفته اما «مسوولان هم خودش و هم تلفن همراهش را “توقیف” کردند» و تنها به شرطی که عکس‌ها را از گوشی‌اش پاک کند، اجازه‌ی خروج از محل را به وی دادند.

نظرتان را بنویسید