ابلاغ محدودیت‌‌های تازه برای جشن‌های عروسی در استان فارس

wedding-limits-iran-shiraz

تقاطع: پلیس استان فارس در روزهای اخیر با صدور اطلاعیه‌ای، از اجرای «طرح ساماندهی و نظارت بر مراکز برگزارکننده جشن‌های عروسی» با هدف «پیشگیری از مظاهر علنی فساد» خبر داده است.

در این اطلاعیه‌، محدودیت‌های تازه‌ای در هفت بند برای آرایشگاه‌ها، استودیوهای عکاسی و فیلم‌برداری و نیز برگزارکنندگان جشن‌های عروسی تعیین شده که جزییات آن به شرح زیر است:

۱) آرایشگران زنانه و مردانه حداکثر تا ساعت ۱۸ مجاز به ارایه خدمات به عروس و داماد هستند و در این ساعت عروس و داماد باید ترخیص و از آرایشگاه خارج شوند.

۲) عکاسان و فیلمبرداران حداکثر تا ساعت ۲۰ مجاز به ارایه خدمات به عروس و داماد هستند و در این ساعت باید عکاسی و فیلمبرداری اتمام و عروس و داماد وارد تالار و باغ مجالس شوند.

۳) تالارها و باغات و تشریفات مجالس حداکثر تا ساعت ۲۴ مجاز به فعالیت و ارایه خدمات به جشن‌ها هستند و در این ساعت باید جشن به پایان برسد و مهمانان و عروس و داماد از باغ خارج شوند.

۴) صاحبان عروسی از راه‌اندازی کاروان عروسی و بروز مشکلات ترافیکی و آلودگی صوتی در شهر خودداری کنند.

۵) ارایه هرگونه خدمات و برگزاری مجالس خلاف عرف و شرع و قانون توسط برگزارکنندگان جشن‌ها (موارد ۱ تا ۳) به هر عذر و بهانه ممنوع است و در صورت عدم رعایت موارد فوق، اداره نظارت بر اماکن عمومی از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌کند و به مراجع قضایی معرفی می‌‌شوند.

۶) شهروندان گرامی از برگزاری هرگونه جشن و عروسی در باغات شخصی و فاقد مجوز که باعث بروز مشکل برای خانواده‌ها می‌شود خودداری نمایند.

۷) واحدهای صنفی رستوران و چایخانه‌ها نیز موظف به رعایت ساعت کاری (حداکثر ۲۴) و اخذ مجوز جهت موسیقی زنده از اداره ارشاد اسلامی و رعایت شئونات اسلامی و ضوابط انتظامی و مقررات هستند و در صورت عدم رعایت، مطابق بند ۵ اقدام می‌شود.

نظرتان را بنویسید