بعد از مدل‌های اینستگرامی، نوبت به برخورد با زنان بدنساز رسید

iran-ban-on-women-bodybuilding

تقاطع: خبرگزاری “میزان” متعلق به قوه قضاییه جمهوری اسلامی از ممنوعیت فعالیت، ممنوع‌الخروجی و احضار ۴ مربی مرد رشته‌ی ورزشی بدنسازی و دو ورزشکار زن این رشته خبر می‌دهد.

به نوشته این خبرگزاری، در این پرونده، شماری از مربیان مرد رشته‌ی بدنسازی، بعد از آموزش دادن زنان، آن‌ها را به مسابقات خارجی اعزام کرده‌اند و به دنبال آن، تصاویر حضور این زنان به صورت «نیمه‌عریان» در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است.

“میزان” با اشاره به تشکیل پرونده برای این شش نفر در «دادسرای فرهنگ و رسانه» افزوده که در حال حاضر، «مربیان مربوطه، ممنوع‌الفعالیت و کارهای ممنوع‌الخروجی این افراد صورت گرفته تا مراحل تحقیقات و بازپرسی انجام شود».

خبرگزاری “قوه قضاییه” هم‌زمان اظهارات ناصر پورعلی‌فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران را منتشر کرده که گفته این فدراسیون هیچ فعالیتی در بخش زنان ندارد و اساسا ورزش بدنسازی را مناسب زنان نمی‌داند.

پورعلی‌فرد خاطرنشان کرده که بعد از متوجه شدن حضور دو بدنساز زن به همراه با ۴ ورزشکار مرد در مسابقات خارجی، این موضوع را به «مراجع قضایی» اطلاع داده است.

وی با بیان این‌که باشگاه ورزشی این شش نفر در تهران مستقر است به باشگاه‌های بدنسازی تذکر داده که «شرکت بانوان در مسابقات بدنسازی و پرورش اندام یا تمرین کردن آنها زیر نظر مربیان مرد خلاف قانون است».

نظرتان را بنویسید