ویدئو: گزیده‌هایی از هجدهمین جشن سالانه سینمای ایران


تقاطع: هجدهمین جشن سالانه‌ی «خانه سینمای ایران» شام‌گاه دوشنبه (۲۲ شهریور-۱۲ سپتامبر) در میدان تاریخی “مشق” تهران برگزار شد و فیلم “ابد و یک روز” ساخته‌ی سعید روستایی، بیشتر جوایز اصلی این جشن را از آنِ خود کرد.

در این مراسم سعید روستایی، جایزه‌ی بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه را برای “ابد و یک‌روز” دریافت کرد. پیمان معادی و نوید محمدزاده نیز برای بازی در همین فیلم، به ترتیب برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد، و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شدند.

هر دو جایزه‌ی بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر نقش مکمل زن نیز به باران کوثری و فرشته صدرعرفایی برای بازی در فیلم “کوچه بی‌نام” رسید.

در این مراسم جایزه‌ی بهترین فیلم نیز به “ایستاده در غبار” به تهیه‌کنندگی “حبیب‌الله والی‌نژاد” و کارگردانی “محمدحسین مهدویان” تعلق گرفت.

در این ویدئو، بخش‌هایی از اتفاقات “جشن خانه سینما” را می‌بینید: از کنایه‌ی رضا عطاران به نشریه “یالثارات” و “انصار حزب‌الله” تا هم‌خوانی فاطمه معتمدآریا با گروه “پالت” در خواندن ترانه‌ی “خونه‌ی مادربزرگه”.

شوخی‌های رضا کیانیان و مریلا زارعی با محدودیت‌های خاص زنان اهداکننده جوایز و نیز اظهارات معتمدآریا برای رفع کدورت به وجودآمده میان سینماگران ایران و جامعه‌ی پزشکی بعد از مرگ عباس کیارستمی، از دیگر لحظاتی است که در این ویدئو برای شما انتخاب شده است.

نظرتان را بنویسید