سفر ۵ عضو «لیست امید» به برزیل حاشیه‌ساز شد: نمایندگان «ولع» سفر به خارج دارند

iran-majles-member-rio-1

تقاطع: سفر پنج عضو “اصلاح‌طلب” و “اعتدالی” مجلس شورای اسلامی به برزیل به همراه تیم پاراالمپیک ایران با حاشیه‌هایی همراه شده است. معترضان می‌گویند این سفر با هزینه‌های دولتی و بر اساس «روابط» انجام گرفته است.

محمدرضا تابش (نماینده اردکان)، غلام‌رضا تاجگردون (نماینده گچساران)، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی (نماینده رشت) و طیبه سیاوشی و فاطمه ذوالقدر (نمایندگان تهران) پنج نفری هستند که به دعوت “وزارت ورزش و جوانان” و “کمیته ملی المپیک ایران” عازم برزیل شده‌اند.

از این پنج نفر، تنها تابش رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی است و چهار نفر دیگر عضو این فراکسیون نیستند.

این سفر با اعتراض جبار کوچکی‌نژاد، یکی از اعضای فراکسیون ورزش روبه‌رو شده است.

آقای کوچکی‌نژاد به خبرگزاری “میزان” (متعلق به قوه قضاییه) گفته: «برای اعزام این ۵ نماینده به برزیل جهت تماشای مسابقات پارالمپیک، هیچ‌گونه مشورت و تبادل نظری با هیأت رییسه فراکسیون ورزش صورت نگرفت و آن‌ها بر اساس روابطی که داشتند به این سفر اعزام شدند؛ ضمن آنکه برخی از آن‌ها نیز عضو فراکسیون ورزش نیستند.»

وی با بیان این‌که «قطعا مجلس نمی‌تواند از اعتبارات مصوب خود، خرج این سفر را بپردازد» افزوده: «اعزام نمایندگان به خارج از کشور صرفا منحصر به گروه‌های دوستی پارلمانی، ماموریت‌های کاری‌ کمیسیون‌های تخصصی و همراهی با وزرا جهت رایزنی‌ها و تفاهمات بین‌المللی است و ۵ نماینده اعزام‌شده به برزیل جزو هیچ‌کدام از این گروه‌ها نبودند.»

کوچکی‌نژاد در پایان تاکید کرده که «حضور این نمایندگان از آن جهت که تخصص و سررشته ای در امر ورزش ندارند، در رویه کاری کاروان ایران تاثیری نخواهد داشت».

محمود صادقی، عضو “اصلاح‌طلب” مجلس هم با بیان این‌که این ۵ نفر بر اساس «قرعه‌کشی» انتخاب شده‌اند به روزنامه “آقتاب یزد” گفته: «اعزام این تعداد نماینده که عملا سفرشان جنبه تشریفاتی و تفریحی دارد، چندان با محدودیت‌های مالی که دولت با آن روبه‌رو است، سازگار و موجه نیست.»

آقای صادقی با تاکید بر این‌که «این موضوع ربطی به فراکسیون امید ندارد» افزوده: «خارج رفتن ولعی است که در نمایندگان وجود دارد. برای همین بر سر حضور در کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی یا اتحادیه بین‌المجالس همواره دعوا است.»

taajgardoon-rio iran-majles-member-rio iran-majles-member-rio-2 iran-majles-member-rio-3

نظرتان را بنویسید