تصویری: تکرار اتفاق دو سال قبل لالی در دشتستان؛ شهرداری درب تامین اجتماعی را گل گرفت

dashtestan-borazjan-conflict-iran-4

تقاطع: اختلافات مالی میان شهرداری برازجان و اداره تامین اجتماعی شهرستان دشتستان در استان بوشهر باعث شد تا شهرداری با خالی کردن خاک در مقابل درب تامین اجتماعی، ورودی ساختمان این اداره را برای ساعاتی در روز سه‌شنبه (۲۳ شهریور-۱۳ سپتامبر) مسدود کند.

آن‌گونه که سعید شمالی‌نژاد، شهردار برازجان به خبرگزاری دولتی “ایرنا” گفته، این اقدام شهرداری در واکنش به «مسدود» شدن حسابش توسط تامین اجتماعی بوده است.

آقای شمالی‌نژاد گفته: «تامین اجتماعی شهرستان دشتستان با وجود بدهی ۶ میلیارد تومانی به شهرداری برازجان بابت عوارض ساختمان‌ها و املاک متعلق به خود، به صورت غیرقانونی اقدام به برداشت از حساب و مسدود کردن حساب شهرداری کرد. در مقابل شهرداری نیز در دفاع از حقوق خود و در راستای جلوگیری از تخلفات ساختمانی با اجرای قانون ماده ۱۰۰، به مدت چند ساعت در ورودی اداره تامین اجتماعی دشتستان را مسدود کرد.»

وی هم‌چنین از صدور رای «تخریب شش ساختمان تامین اجتماعی توسط کمیسیون ماده ۱۰۰» خبر داده و افزوده که این رای نیز به زودی اجرا خواهد شد.

این اظهارات شهردار برازجان در حالی بیان شده که وب‌سایت محلی “فکرشهر” روایت دیگری از ماجرا را منتشر کرده است.

این وب‌سایت به نقل از یک “منبع آگاه” نوشته که «تامین اجتماعی پس از تعویق ۷ ماهه‌ی پرداخت اقساط بدهی شهرداری برازجان، اقدام به برداشت تمام یک میلیارد تومان حساب این شهرداری کرد.»

به گفته‌ی این منبع، بدهی کلی شهرداری به تامین اجتماعی ۶ میلیارد تومان بود که قرار بود شهرداری آن را در اقساط ۱۶۰ میلیون تومانی ماهانه پرداخت کند.

گفتنی است پیش از این در اسفندماه ۱۳۹۳ نیز اتفاق مشابهی در شهرستان “لالی” استان خوزستان رخ داده بود. در آن مورد، شهرداری “لالی” پس از قطع برقش توسط شرکت برق به دلیل بدهی، دو کامیون خاک را در مقابل در این شرکت خالی کرده بود.

dashtestan-borazjan-conflict-iran-3 dashtestan-borazjan-conflict-iran-1 dashtestan-borazjan-conflict-iran-2

نظرتان را بنویسید