جزییات و تصاویر تازه از «طویله‌»ای که کلاس درس دانش‌آموزان ایذه‌ای است

eizeh-school

تقاطع: روز دوشنبه (۲۲ شهریور-۱۲ سپتامبر) نماینده ایذه و باغ‌ملک در مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری “تسنیم” گفت که در روستای “سید خدر” ایذه، دانش‌آموزان در یک «طویله» درس می‌خوانند.

آقای خادمی حالا در گفتگویی با خبرگزاری “مهر” جزییات بیشتری از وضعیت مدرسه‌ی این دانش‌آموزان و روستای محل سکونت آن‌ها را رسانه‌ای کرده است.

او از جمله گفته که دو روستای “سیدخدر” و “سبزی” در ۲۰کیلومتری سد “کارون۳”، «جاده ندارند» به طوری که برای رفتن به آن‌‌ها «باید با ماشین کمک‌دار، اول سنگ‌ها را با دست از جاده برداشت و بعد هم با گذشت حدود چهار ساعت به این دو روستا رسید».

وی درباره‌ی مدرسه‌ی این روستا نیز گفته: «دو فضا در کنار هم بودند که هر کدام از آنها حدودا ۱۲ متر بود؛ یکی برای نگهداری محل خوراک حیوانات (کاهدان) و دیگری محل نگهداری حیوانات (طویله) بود. در محل نگهدای حیوانات که بیشتر از ۱۲ مترمربع هم نبود، بخشی معادل یک و نیم متر آن را برای محل خواب معلم تعیین کرده بودند.»

خادمی با بیان این‌که «شأن یک معلم این جایگاه نیست» افزوده: «پتو و وسایل شخصی معلم در آن طویله بود و صبح هم بعد از بیداری، کلاس را برگزار می‌کند. حتی وسط کلاس یک حفره برای روشن کردن آتش و گرم کردن به اصطلاح کلاس درس درست شده بود.»

این عضو مجلس شورای اسلامی در گفتگوی پیشینش با “تسنیم” خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفته بود: «چه استدلالی وجود دارد که در استان خوزستان باید دانش‌آموزان در محل نگهداری حیوانات درس بخوانند. آیا در بقیه شهرهای ایران هم چنین است؟ گذاشتن یک کانکس برای تحصیل دانش‌آموزان چه هزینه‌ای برای وزارتخانه در پی دارد؟ اگر یک میلیونیوم این فیش‌های حقوقی و اختلاس‌هایی را که در کشور رخ می‌دهد به ایذه و باغ‌ملک تخصیص دهند قطعا این شهرها آباد می‌شوند.»

eizeh-school-1 eizeh-school-2 eizeh-school-3 eizeh-school-4

نظرتان را بنویسید