عکس: آغاز ساخت فیلم جدید اصغر فرهادی با بازی پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم

asghar-farhadi-new-movie-spain

تقاطع: این عکس که ساعاتی قبل در نیمه‌‌شب جمعه (۲۶ شهریور-۱۶ سپتامبر) توسط “ثمین مهاجرانی”، مسوول روابط عمومی «کمپانی فیلم فرهادی» منتشر شده، اصغر فرهادی را در کنار پنه‌ لوپه کروز و خاویر باردم، دو ستاره اسپانیایی سینمای جهان نشان می‌دهد.

این زوجِ برنده جایزه‌ی اسکار، در فیلم جدید اصغر فرهادی -که قرار است به زبان اسپانیایی/انگلیسی ساخته شود و هنوز نامی برایش انتخاب نشده- ایفای نقش می‌کنند.

به نوشته‌ی خانم مهاجرانی، این عکس در جریان مراحل آغازین ساخت این فیلم در اسپانیا ثبت شده است.

اصغر فرهادی پیش‌تر در شهریور ۱۳۹۴ درباره‌ی بازی “پنه‌ لوپه کروز” در این فیلم به روزنامه‌ی “شرق” چاپ تهران گفته بود: «همیشه بازی او را دوست داشتم، مخصوصا در فیلم‌های اسپانیایی‌اش مثل “وُلوِر” (بازگشت)، ساخته پدرو آلمودوار. همان یک‌ سال پیش که با هم درباره داستانی که برای ساختن در نظر داشتم صحبت کردیم، از شوق و اشتیاقی که در او دیدم مطمئن شدم برای این نقش انتخاب درستی است. بعدتر با خلق و خو و روحیات شخصی، انگیزه بالا و عشقی که به‌ کارش دارد مطمئن‌تر شدم او همان کسی است که باید این نقش را بازی کند. در این یک سال با هر دیدار این اطمینان در من بیشتر شد.»

به نوشته‌ی این روزنامه، کروز نیز در اظهارنظر مشابهی در گفتگو با رسانه‌های اسپانیایی از حضورش در فیلم آینده‌ی فرهادی استقبال کرده است: ««اصغر، یک‌ سال پیش، داستان فیلم بعدی خود را برایم تعریف کرد و من بدون خواندن فیلم‌نامه، به او گفتم که در این فیلم بازی می‌کنم. چون به نظرم او کارگردانی فوق‌العاده است. داستان فیلم بسیار قدرتمند است و من خیلی دوست دارم آن نقش را بازی کنم. هنوز نام فیلم مشخص نشده و فرهادی در حال کار کردن روی مراحل پایانی فیلم‌نامه آن است.»

بر اساس گزارش‌ها، پدرو آلمودوار، کارگردان مشهور اسپانیایی یکی از دو تهیه‌کننده‌ی فیلم آینده‌ی اصغر فرهادی است.

نظرتان را بنویسید