لغو کنسرت در بهشهر به دلیل هم‌زمانی با مراسم تشییع یک «جانباز» جنگ

hamid-asgari-concert-banner

تقاطع: کنسرت حمید عسکری، خواننده موسیقی پاپ به دلیل «هم‌زمانی» با مراسم تشییع و خاک‌سپاری یک «جانباز» جنگ هشت‌ساله ایران و عراق، در شهرستان بهشهر لغو شد.

این کنسرت قرار بود ساعت ۶ عصر روز شنبه (۲۷ شهریور-۱۷ سپتامبر) در سالن همایش “مجتمع هوتوی بهشهر» برگزار شود و بر اساس گزارش‌ها ۳۰۰ بلیت برای آن فروخته شده بود.

مسعود فلاح، رییس “اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی” بهشهر در اطلاعیه‌ای که در خصوص لغو این کنسرت صادر کرده، گفته «همه ما مدیون شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنها هستیم».

وی دلیل لغو کنسرت حمید عسکری را نیز درگذشت «احمد عموزاد خلیلی» خوانده که در این اطلاعیه، «جانباز سرافزار هشت سال دفاع مقدس» توصیف شده است.

عسکری پیش‌تر در صفحه‌ی اینستگرام خود دلیل لغو کنسرتش در آخرین لحظات را «دستور مقام قضایی» عنوان کرده بود.

او ضمن عذرخواهی از کسانی که قصد حضور در کنسرتش را داشتند نوشته بود: «امیدوارم روزى فرا برسه که مسوولین کشورم متوجه بشن که موسیقى، دین و اعتقاد مردم رو از بین نمی‌بره بلکه این تبعیض، فساد اقتصادى، اختلاس و رانت‌خوارى آقازاده‌هاست که داره مملکت‌مون رو نابود میکنه. از آقاى روحانى و وزیرارشاد هم که اصلا توقعى نداریم. گویا مقوله فرهنگ اخرین دغدغه دولت تدبیر و امیده.»

اما ساعتی بعد، علی صداقت، “دادستان عمومی و انقلاب” شهرستان بهشهر به خبرگزاری “میزان” متعلق به قوه قضاییه گفته که «هیچ دستور قضایی مبنی بر لغو این کنسرت صادر نشده است».

آقای صداقت تاکید کرد که حمید عسکری را به دلیل «نشر اکاذیب در صفحات مجازی» تحت تعقیب قضایی قرار خواهد داد.

به دنبال این تهدید بود که عسکری ضمن حذف نوشته‌ی قبلی‌اش، توضیح تازه‌ای را در صفحه‌ی اینستگرام خود قرار داد و در آن از دادستان بهشهر و دستگاه قضایی عذرخواهی کرد.

وی هم‌چنین با تاکید بر این‌که «احترام خاصی برای شهدا و جانبازان قائل است» افزود که کنسرتش به زمان دیگری موکول شده است.

نظرتان را بنویسید