خاطره جنتی از ارتباطات خزعلی با “امام زمان”

janati-khazali-1

تقاطع: احمد جنتی، دبیر ۸۹ساله‌ی “شورای نگهبان” و رییس “مجلس خبرگان” رهبری جمهوری اسلامی به بهانه‌ی اولین سال‌گرد درگذشت ابوالقاسم خزعلی مصاحبه‌ای را با خبرگزاری “نسیم” (وابسته به سپاه پاسداران) انجام داده و در آن خاطراتی از دوستی ۶۰ساله‌ی خود با وی را بیان کرده است.

وی در بخشی از این مصاحبه مدعی شده که خزعلی با امام دوازدهم شیعیان در ارتباط بوده است.

جنتی در این خصوص گفته:

“بی‌تردید ایشان مورد عنایت حضرت ولی‌عصر بود و از جنبه روحی با آن بزرگوار، ارتباطی عاشقانه داشت و زیاد نجوا می‌کرد. من واقعاً حسرت مقامات عالی ایشان را می‌خورم. یکی از مسائلی که چندین بار به من فرمودند -نمی‌دانم یادشان رفته بود که قبلاً به من گفته‌اند و شاید به این دلیل چند بار تکرار کردند- این بود که «یک وقتی در یکی از خیابان‌های تهران راه می‌رفتم. آقایی به من رسید». اسم آن آقا را هم گفتند و یادداشت کرده‌ام. گفتند: «به من رسید و گفت: حضرت ولی‌عصر به شما سلام رساندند!» ایشان می‌گفت: «خیلی خوشحال شدم که عجب! چطور چنین لیاقتی را پیدا کردم؟» مدتی گذشت و بعد همین آقا به من گفت: «نمی‌خواهی با هم به مکه برویم؟» گفتم: «بله»، ایشان می‌گفتند: «من و خانواده‌ام با ایشان حرکت کردیم و رفتیم. به مدینه که وارد شدیم برای زیارت قبر حضرت حمزه رفتیم. مأمورین در آنجا بودند و معمولاً نمی‌گذاشتند کسی جلو برود. این رفیق‌مان گفت بیا از دیوار آن طرف و سر قبر حمزه برویم». گفتم: «نه، نمی‌بینید این‌ها اجازه نمی‌دهند!» با این حال می‌‌فرمودند: «با هم رفتیم، از دیوار آن طرف پریدیم!» حتی در ذهنم هست که گفتند: «خانواده‌ام هم آمدند. رفتیم و نشستیم و یک زیارت سیر سر قبر حضرت حمزه خواندیم و هیچ‌کس هم متوجه نشد!». شاید می‌گفتند: «آنجا نمازی هم خواندیم. بعد هم برگشتیم که به مدینه برویم، ماشینی جلوی ما توقف کرد و گفت: آقا! بفرمایید شما را برسانم. بدون اینکه از ما بپرسد می‌خواهید کجا بروید. سوار ماشین شدیم. او ما را صاف دم در هتلی که در آن اقامت داشتیم برد. نه اینکه قبلاً صحبتی باشد یا آشنایی داشته باشیم.» ایشان می‌گفت: «احتمالا این ماشین را حضرت ولی‌عصر برای ما فرستاده بودند و این راننده هم از طرف ایشان مأموریت داشت.»

ایشان از این مسائل داشتند و اینها از مختصات ایشان بود. ایشان با واسطه، از شاگردان مرحوم حاج میرزا مهدی اصفهانی بود که با حضرت ولی‌عصر ارتباط داشت. بعضی‌ها هم می‌دانستند ایشان این ارتباط را دارد… یکی از مشکلات ما این است که بسیاری از افراد دارای کرامات و مقامات تا در قید حیات هستند، خودشان که چیزی از خودشان نمی‌گویند و نمی‌خواهند از خودشان تعریف کنند، ولی دوستان‌شان هم انگیزه ندارند که آن‌ها را معرفی کنند! بعد که از دنیا می‌روند، شروع می‌کنند می‌گویند، می‌نویسند و همه حسرت می‌خورند که: شما که این چیزها را می‌دانستی چرا زودتر نگفتی تا برویم و بیشتر به ایشان اظهار ارادت کنیم؟ بسیاری از اولیای خدا همین‌طور هستند و راضی به افشای اسرار خود نمی‌شوند؛ به اطرافیان‌شان هم اجازه این کار را نمی‌دهند.”

janati-khazali-2 janati-khazali-3

نظرتان را بنویسید