آخرین تصاویر و اخبار از انفجار بمب در منهتن نیویورک

newyork-explosion-1

تقاطع: محله‌ی “چلسی” نیویورک که یکی از محله‌های تفریحی و شلوغ منطقه‌ی “منهتن” به شمار می‌رود، حدود ساعت هشت و نیم شنبه‌شب (۱۷ سپتامبر-۲۷ شهریور)، شاهد انفجار یک بمب بود. در اثر این انفجار که در خیابان بیست‌وسوم غربی رخ داد، ۲۹ نفر زخمی شدند که ۲۴ نفر از آن‌ها شامل یک کودک ۸ساله به بیمارستان انتقال یافتند.

با این وجود، خطر جانی هیچ‌کدام از مجروحان این انفجار را تهدید نمی‌کند و تنها یک نفر از آن‌ها با جراحت جدی‌تری روبه‌رو است.

“بیل دِ بلازیو” شهردار نیویورک، ساعتی بعد از وقوع انفجار، در جمع خبرنگاران گفت که بر اساس نشانه‌های اولیه، این انفجار یک «اقدام عمدی» بوده اما هنوز برای تعیین علت آن، «خیلی زود» است.

با این وجود، شبکه‌ی خبری “سی.بی.اس” امریکا به نقل از منابع خود در پلیس گزارش داده که “گروه ضربت مشترک ضد تروریسم” در عملیات حضور دارد.

در همین حال، در حالی که گفته می‌شود بمب داخل یک زباله‌دان منفجر شده، پلیس نیویورک از پیدا شدن یک دیگ زودپز سیم‌پیچی‌شده که به آن یک گوشی موبایل نیز متصل بود در داخل یک کیسه زباله‌ی سفیدرنگ در محله‌ی “چلسی” خبر داده است. منابع پلیس به رسانه‌ها گفته‌اند که این وسیله به ابزار استفاده‌شده در بمب‌گذاری سال ۲۰۱۳ در مسابقه‌ی ماراتن بوستون شباهت دارد.

گفتنی است پیش‌تر در روز شنبه در ایالات نیوجرسی که در همسایگی نیویورک قرار دارد، یک بمب دیگر در نزدیکی محل برگزاری یک مسابقه‌ی خیریه‌ی دو منفجر شده بود که آن انفجار بدون مجروح و تلفات جانی بود.

newyork-explosion-2 newyork-explosion newyork-explosion-3 newyork-explosion-4 newyork-explosion-5

نظرتان را بنویسید