آخرین حرف‌های یاشار سلطانی، مدیرمسوول «معماری‌نیوز» پیش از بازداشت


تقاطع: یاشار سلطانی، مدیرمسوول وب‌سایت افشاگر و به تازگی مسدودشده‌ی “معماری‌نیوز”، روز شنبه (۲۷ شهریور-۱۷ سپتامبر) به دلیل ناتوانی از تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی، با دستور بازپرس شعبه‌ی چهارم “دادسرای فرهنگ و رسانه تهران” بازداشت شد.

به گفته‌ی وکیل آقای سلطانی، او در این پرونده با سه شکایت روبه‌رو است: اولین شکایت مربوط به انتشار خبر عروسی دختر باقر قالیباف، شهردار تهران در پارک لویزان؛ شکایت دوم مربوط به انتشار خبر فعالیت فرزند مهدی چمران، رییس “شورای شهر” تهران در «شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد»؛ و سومین شکایت نیز در ارتباط با انتشار لیست واگذاری‌ یک میلیون متر مربع املاک و مسکن تهران از سوی شهرداری این شهر.

“معماری‌نیوز” پیش‌تر در روز ۱۰ شهریور و یک هفته پس از افشای خبر واگذاری‌های شهرداری تهران، با دستور «کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه» (کمیته فیلترینگ) به شرکت “شاتل” که سرویس‌دهنده سرور این وب‌سایت بود، از دسترس خارج شد.

این ویدئو، بخش‌هایی از مصاحبه‌ی یاشار سلطانی با “نظرنیوز” است که در روزهای گذشته انجام گرفت و روز گذشته، بعد از بازداشت وی منتشر شد.

هم‌چنین فهرست‌ کامل افراد، تعاونی‌ها و سازمان‌هایی را که در واگذاری‌های شهرداری سهم برده‌اند می‌توانید در اینجا ببینید. این فهرست‌ با استناد به گزارش اولیه “سازمان بازرسی کل کشور” تهیه و منتشر شده است.

نظرتان را بنویسید