روزی که مایلی‌کهن، اخلاق و نتیجه را با هم برد

mayeli-kohan-anzali

تقاطع: در حالی که تنها شش هفته از رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران (لیگ آزادگان) می‌گذرد، حضور هم‌زمان دو تیم ملوان بندرانزلی و سپیدرود رشت در این رقابت‌ها، فضای مسابقات خانگی این دو تیم را تحت تاثیر قرار داده است.

کُری قدیمی میان این دو تیم باسابقه استان گیلان باعث شده که حتی زمانی که ملوان و سپیدرود از تیم‌های استان‌های دیگر میزبانی می‌کنند، تماشگران‌شان به جای تشویق تیم خود، علیه رقیب هم‌استانی شعار بدهند؛ شعارهایی که غالبا توهین‌آمیز است و تمام مردم رشت و انزلی را هدف می‌گیرد.

دعوای قدیمی رشت و انزلی این بار از هفته‌ی چهارم و در دیدار رودرروی ملوان و سپیدرود در انزلی شروع شد. در آن بازی که دو اخراجی و دو پنالتی همراه داشت، ملوان موفق شد با گل دقایق پایانی پیروز شود.

یک هفته بعد، تماشاگران سپیدرود در روزی که میزبان تیم “خونه‌به‌خونه” بابل بودند، از خجالت مازیار زارع بازیکن انزلچی این تیم درآمدند.

روز پنج‌شنبه (۱۸ شهریور-۸ سپتامبر) هم نوبت تماشاگران ملوان بود تا در جریان دیدار این تیم با “اکسین البرز” در دفاع از کاپیتان سابق‌شان، علیه رشتی‌ها شعار بدهند.

اتفاقی که با واکنش محمد مایلی‌کهن سرمربی ملوان همراه شد. مایلی‌کهن ابتدا از تماشگران ملوان خواست به شعار دادن علیه رشتی‌ها پایان دهند اما وقتی دید شعارها هم‌چنان ادامه دارد در دقایق پایانی نیمه نخست، نیمکت ملوان را در اقدامی اعتراضی ترک کرد و به رختکن رفت.

مایلی‌کهن در آغاز نیمه‌ی دوم و با این شرط که طرفداران ملوان دیگر شعاری علیه رشتی‌ها ندهند به نیمکت بازگشت و در ادامه هم خواسته‌اش از تماشاگران عملی شد و هم پیروزی تیمش را با یک گل جشن گرفت.

او در نشست خبری پایان بازی در این باره گفت: «قرار نیست اگر طرف مقابل من کار بدی کرد من هم همان کار را تکرار کنم. ما باید یاد بگیریم از فوتبال لذت ببریم… ما باید با فوتبال به شهر و استان کمک کنیم. اکنون در دنیا از فوتبال لذت می‌برند اما ما چه می‌کنیم؟ در جواب من می‌گویند آنها توهین می‌کنند؛ خب این یعنی ما هم باید توهین کنیم؟»

نظرتان را بنویسید