ویدئو: داستان «برونو»، سگ و «سفیر» شهر لانگویل


تقاطع: “برونو” سگ معروف شهر “لانگویل” در ایالت مینسوتای امریکاست. او ۱۲ سال است که تقریبا هر روز، یک مسیر ۴ مایلی (۶/۵ کیلومتری) را در حاشیه‌ی بزرگراه شماره‌ی ۸۴ طی می‌کند و خودش را از خانه‌ی صاحبانش در کنار دریاچه به مرکز شهر می‌رساند؛ در آن‌جا به تمام دوستانش سر می‌زند و نزدیک غروب دوباره به خانه برمی‌گردد.

“لری و دِبی لَوِلی” زوجِ صاحبِ “برونو” به شبکه‌ی محلی “کِیر” (Kare) می‌گویند او را زمانی که نوزاد بوده در مقابل ورودی پارکینگ خانه‌شان پیدا کردند و تصمیم گرفتند نگهش دارند.

“برونو” در تور هر روزه‌اش در “لانگویل”، در تالار شهر، کتابخانه، مغازه بستنی‌فروشی، چند دفتر معاملات ملکی، و همین‌طور درِ پشتی فروشگاه مواد غذایی “تاباکا” (جایی که کارکنان بخش غذا با تکه‌های گوشت از او پذیرایی می‌کنند) توقف می‌کند. این توقف‌ها گاهی هم به استراحتی یک یا دو ساعته تبدیل می‌شود.

هرچند که تمام قدیمی‌های شهر “برونو” را می‌شناسند اما به گفته‌ی “لَوِلی”ها گاهی تازه‌واردها به آن‌ها زنگ می‌زنند و می‌گویند سگ‌شان را سرگردان در شهر پیدا کرده‌اند. پاسخ صاحبان “برونو” اما این است که بگذارید به راهش ادامه دهد.

توانایی “برونو” در طی کردن امن این مسیر در تمام این سال‌ها نیز در نوع خود جالب است. “موران” یکی از اهالی “لانگویل” معتقد است که او احتمالا «فرشته نگهبان» دارد.

“برونو” حالا در پیری، هم مجسمه‌ی یادبودی در شهر دارد هم صفحه‌ای در فیسبوک که توسط طرفدارانش ساخته شده است.

در زیرِ مجسمه‌ی چوبی او که سال گذشته نصب شد نوشته شده: «برونو، سگ و سفیر شهر لانگویل.»

نظرتان را بنویسید