ویدئو: کاندیدای سوم انتخابات امریکا نام «حلب» را نشنیده است


تقاطع: “گری جانسن”، کاندیدای حزب “لیبرتارین” در انتخابات ریاست جمهوری امریکا در یک گفتگوی تلویزیونی نشان داد که حتی نام «حلب» شهر بحران‌زده و درگیر جنگ سوریه را نشنیده است.

آقای “جانسن” که فرماندار پیشین ایالت “نیومکزیکو” است روز پنج‌شنبه (۸ سپتامبر-۱۸ شهریور) در گفتگو با مجریان و کارشناسان شبکه‌ی تلویزیونی “ام.اس.ان.بی.سی” (MSNBC) امریکا با این پرسش “مایک بارنیکل” روبه‌رو شد که «اگر انتخاب شود برای حلب چه می‌کند؟»

او اما در پاسخ گفت: «حلب چیست؟»

“بارنیکل” در ادامه با حالتی بهت‌زده از «جانسن» پرسید که «آیا شوخی می‌کند» که او تاکید کرد واقعا نمی‌داند «حلب» چیست.

کارشناس “ام.اس.ان.بی.سی” سپس برای «جانسن» توضیح داد که “حلب” مرکز بحران در سوریه است و به دنبال آن بود که این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امریکا گفت برای حل موضوع سوریه باید با روسیه همکاری دیپلماتیک کرد چرا که سیاست امریکا در حمایت از تغییر رژیم سوریه شکست خورده است.

وی در ادامه نیز از پاسخ دادن به این پرسش که «چگونه وقتی نمی‌داند حلب چیست یا کجاست و چرا مهم است، کاندیدای انتخابات شده» طفره رفت.

“گری جانسن” تنها کاندیدای سوم انتخابات ریاست جمهوری امریکا است که می‌تواند در کنار هیلاری کلینتون و دانلد ترامپ در هر ۵۰ ایالت این کشور رقابت کند. با این وجود او برای این‌که بتواند به مناظرات انتخاباتی راه یابد باید دست‌کم میانگین ۱۵درصد رای را در نظرسنجی‌های مهم پیش از مناظره داشته باشد. این عدد در حال حاضر برای وی، حدود ۱۱درصد است.

نظرتان را بنویسید