عباس عبدی: باید عقل می‌داشتید و شعار رفع حصر را باور نمی‌کردید

Rouhani-Key-For-Mousavi-Karoubi

تقاطع: عباس عبدی، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی “اصلاح‌طلب” می‌گوید وعده‌ی «رفع حصر» از رهبران جنبش سبز که توسط حسن روحانی در جریان انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۲ داده شد برای خوش‌آمد «اصلاح‌طلبان» بوده و اگر کسی «عقل» داشت نباید آن را باور می‌کرد.

آقای عبدی در گفتگویی با شماره‌ی روز شنبه (۱۳ شهریور-۳ سپتامبر) روزنامه “اعتماد” چاپ تهران ضمن حمایت از اقدامات حسن روحانی در سه سال گذشته، گفته: «مساله‌ی حصر موضوعی است میان اصلاح‌طلبان و حکومت که خودشان باید آن را حل کنند نه اینکه انتظار حل آن را از دولت داشته باشند.»

وی با بیان این‌که «اصولا سطح این مساله فرق دارد» افزوده: «چند روز پیش در جمعی از دوستان همین مساله طرح شد؛ وقتی نظرم را دادم، گفتند که روحانی شعار رفع حصر را داد. من هم گفتم چون شما خوش‌تان می‌آمد این شعار هم داده شد. باید شما عقل می‌داشتید و باور نمی‌کردید! من از روز اول هم آن را باور نکردم. اگر کسی بگوید به من رای بدهید و قول می‌دهم وزنه یک‌تنی را یک‌ضرب بزنم، شاید برای او ایراد باشد که چنین ادعایی را کرده، ولی ما که این ادعا را می‌پذیریم، از خودمان رفع مسوولیت نکنیم. باید می‌دانستیم که این مساله در حوزه اختیارات و حتی قدرت او نیست.»

نظرتان را بنویسید