اعلام «افتخار» پورمحمدی به عضویتش در «هیات مرگ»

Mostafa-Pourmohamadi

تقاطع: مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت روحانی می‌گوید به نقشش در اعدام مخفیانه و دسته‌جمعی چندین هزار نفر از زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ «افتخار» می‌کند.

به گزارش خبرگزاری”تسنیم”، پورمحمدی روز یکشنبه (۷ شهریور-۲۸ آگست) در جلسه شورای اداری استان لرستان گفت: «خداوند فرمودند بر کفار رحم نکنید چون آنها به شما رحم نمی‌کنند و به منافقان نباید رحم کرد چرا که اگر بتوانند شما را به خاک و خون می‌کشند که کشیدند.»

نماینده وزارت اطلاعات در «هیات مرگ» اضافه کرد: «ما افتخار می‌کنیم که دستور خدا در رابطه با منافقین را اجرا کردیم و در مقابل دشمنان خدا و ملت با قدرت ایستادیم و مقابله کردیم.»

این اظهارات مصطفی پورمحمدی در حالی است که او در اردیبهشت ‌ ۱۳۹۲ زمانی که خود را کاندیدای ریاست جمهوری کرده بود، در یک جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، نقش خود در اعدام‌های تابستان ۱۳۶۷ را به کل انکار کرده بود.

او در آن جلسه، دیدار خود با آیت‌الله منتظری به منظور جلب موافقت وی برای اعدام باقی‌مانده اعضای زندانی “سازمان مجاهدین خلق” را با قطعیت «دروغ» خوانده و گفته بود: «من در وزارت اطلاعات یک روز پست امنیتی نداشتم. در دو سال اول چون می‌خواستم در جبهه باشم با اصرار آقای ری‌شهری وارد وزارت اطلاعات شدم و مسوول ضدجاسوسی شدم. بنده در آن حوزه که تازه نیمه‌امنیتی است، تنها دو سال حضور داشتم. بنابراین درگیر اعدام‌ها نبودم.»

نظرتان را بنویسید