وب‌سایت افشاگر تخلفات شهرداری تهران از دسترس خارج شد+فهرست کامل واگذاری‌ها

MemariNews-City-Docs

تقاطع: و‌ب‌سایت “معماری‌نیوز” یک هفته پس از افشای خبر تخلف ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در شهرداری تهران، “فیلتر” و از دسترس خارج شد. این وب‌سایت در یک هفته‌ی گذشته، در چندین گزارش، اسناد مرتبط با واگذاری‌های زیر قیمت املاک و زمین‌های تهران به مدیران شهرداری و نیز اعضای شورای شهر تهران را منتشر کرده بود.

آن‌گونه که یاشار سلطانی، مدیرمسوول “معماری‌نیوز” به خبرگزاری “ایلنا” گفته، صبح روز چهارشنبه (۱۰ شهریور-۳۱ آگست) «کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه» به شرکت “شاتل” که سرویس‌دهنده سرور این وب‌سایت است دستور داد که “معماری‌نیوز” را «فورا از دسترس خارج کند».

به گفته‌ی آقای سلطانی، این کارگروه در ای-میلی به مدیرعامل “شاتل” هشدار داده که در صورت تاخیر در مسدود کردن وب‌سایت “معماری‌نیوز”، برای این شرکت خدمات اینترنتی نیز اعلام جرم خواهد شد.

در عین حال هم‌زمان با بسته شدن “معماری‌نیوز”، محمدباقر قالیباف و مهدی چمران، شهردار و رییس “شورای اسلامی شهر” تهران در دو نامه‌ی جداگانه به دادستان کل کشور و رییس قوه قضاییه، خواهان بررسی اتهامات مطرح‌شده علیه شهرداری تهران برای برطرف شدن «شبهات و ابهامات افکاری عمومی» شدند.

در بخشی از متن نامه قالیباف به محمدجعفر منتظری، “دادستان کل کشور” جمهوری اسلامی آمده است: «متاسفانه جزییات این سند مخدوش در سطح وسیعی در جامعه بطور ناقص و اغراق‌آمیز منتشر شده و دستمایه تشویش اذهان مردم شریف توسط برخی رسانه‌های مغرض و معاند داخلی و خارجی قرار گرفته و باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به عملکرد ارکان نظام شده است… لذا از جناب‌عالی به عنوان دادستان کل و مدعی‌العموم استدعا دارم برای روشن شدن افکار عمومی و برخورد با هرگونه سوء‌استفاده و جرم احتمالی، شخصاً دستور فرمایید این موضوع از سوی آن مقام محترم با کمک سازمان بازرسی کل کشور مورد بررسی قرار گیرد تا شبهات و ابهامات افکار عمومی برطرف شود.»

قالیباف در عین حال از منتظری خواسته که «اگر اثبات شد جرمی صورت نگرفته باید با کسانی که آبروی افراد و حیثیت مجموعه خدمتگزار شهرداری تهران را هدف قرار دادند و خسارت‌های جبران‌ناپذیری به اعتماد عمومی مردم نسبت به نظام اسلامی و کارگزاران آن وارد ساختند نیز قاطعانه برخورد شود».

در ادامه، فهرست‌ کامل منتشرشده در “معماری‌نیوز” از افراد، تعاونی‌ها و سازمان‌هایی را که در واگذاری‌های شهرداری سهم برده‌اند می‌بینید. این فهرست‌ با استناد به گزارش اولیه “سازمان بازرسی کل کشور” تهیه و منتشر شده است.

نظرتان را بنویسید