مشاور ارشد روحانی: مجلس دهم با دولت هم‌سو نیست

Torkan-Akbar-1

تقاطع: مشاور ارشد حسن روحانی و دبیر “شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی” می‌گوید مجلس دهم شورای اسلامی نیز هم‌چون مجلس قبل با دولت هم‌سو نیست.

اکبر ترکان در گفتگویی با وب‌سایت “انتخاب” گفته: «شما واقعا فکر می‌کنید این مجلس چقدر همراه‌تر از مجلس نهم است؟ آیا شما اطمینان دارید که اگر آقای روحانی وزیری را بخواهد جایگزین کند و پیشنهاد دهد این مجلس بهتر از مجلس قبلی با او رفتار می‌کند؟»

وی با اشاره به رای‌گیری اخیر مجلس بر سر اعضای حقوق‌دان شورای نگهبان افزوده: «چگونه می‌توانیم مطمئن باشیم که این‌ها بهتر از آن مجلس رای می‌دهند، در حالی که شاهد بودیم آن فرد خاص که در مجلس قبل رای نیاورد، الان بیش از ۲۰۰ رای آورده است. از همین رای مشخص است که این مجلس چقدر همراه و همسو با دولت است.»

اشاره‌ی ترکان به ۲۰۳ رای عباسعلی کدخدایی در رای‌گیری مجلس دهم برای انتخاب حقوق‌دانان شورای نگهبان در ماه گذشته است. آقای کدخدایی که دست راست احمد جنتی در شورای نگهبان به شمار می‌رود، سه سال قبل در حالی که سخنگوی این شورا بود با رای پایین مجلس نهم مواجه شده و از عضویت دوباره در شورای نگهبان باز مانده بود.

اظهارات اکبر ترکان درباره هم‌سو نبودن مجلس دهم با دولت روحانی در حالی صورت می‌گیرد که بعد از برگزاری انتخابات مجلس‌های خبرگان و شورای اسلامی در اسفندماه گذشته، اصلاح‌طلبان و حامیان دولت خود را پیروز آن انتخابات دانسته بودند.

نظرتان را بنویسید