تصویری: حراج مدال المپیک برای کمک به کودک مبتلا به سرطان

Piotr-Małachowski-Rio-Silver-Medal-4

تقاطع: برنده‌ی لهستانی مدال نقره المپیک در رشته پرتاب دیسک، مدالش را به منظور جمع‌آوری کمک برای یک پسربچه‌ی ۳ساله‌ی مبتلا به سرطان چشم، به حراج گذاشت.

“پیوتر مالاخوفسکی” هفته‌ی گذشته تصویری از کودکی به نام “اولک زیمانسکی” را در صفحه‌ی فیسبوکش منتشر کرد و نوشت که او به بیماری نادر “رتینوبلاستوما” (نوعی سرطان بدخیم چشم مخصوص خردسالان) مبتلا شده و برای درمان این بیماری در نیویورک باید دست‌کم ۱۲۶هزار دلار هزینه کند.

او توضیح داد که بلافاصله بعد از پایان رقابتش در المپیک، مادر “اولک” نامه‌ای برایش نوشته و برای نجات پسرش از وی تقاضای کمک کرده است.

“مالاخوفسکی” که هشت سال قبل در المپیک پکن نیز برنده مدال نقره شده بود، در ادامه نوشت که اگرچه در المپیک نتوانسته مدال طلا را کسب کند اما حالا این فرصت را به دست آورده تا با کمک به این کودک، بر ارزش مدالش بیفزاید.

او سپس در یک مزایده‌ی اینترنتی مدالش در المپیک ریو را به مزایده گذاشت و از هوادارانش نیز خواست که هر آن‌چه که می‌توانند هم‌چون او به حراج بگذارند.

این مدال در کنار مجموعه‌ای دیگر از اجناس به-حراج-گذاشته‌شده، چند روز بعد توسط دو برادر نیکوکار لهستانی به نام‌های «دومنیک و سباستین کولچک» خریداری شد و درآمد آن در اختیار کودک بیمار قرار گرفت.

مالاخوفسکی بعد از اهدای مدالش نوشت: «ارزش مدال نقره‌ام امروز خیلی بیشتر از یک هفته قبل است و به اندازه‌ی سلامت “اولک” کوچک می‌ارزد. ما در کنار هم نشان دادیم که می‌توانیم شگفتی به وجود بیاوریم.»

Piotr-Małachowski-Rio-Silver-Medal-3

Piotr-Małachowski-Rio-Silver-Medal-1

Piotr-Małachowski-Rio-Silver-Medal-5

Piotr-Małachowski-Rio-Silver-Medal-2

نظرتان را بنویسید