وزارت اطلاعات مانع برگزاری مجمع عمومی «کانون نویسندگان» شد

Iran-Writers-Association-Logo

تقاطع: “کانون نویسندگان ایران”، در اطلاعیه‌ای از ممانعت وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از برگزاری مجمع عمومی سالانه‌ی این کانون در روز جمعه (۵ شهریور-۲۶ آگست) خبر داد.

این مجمع قرار بود در منزل یکی از اعضای “کانون نویسندگان ایران” و به منظور انتخاب «هیات دبیران» جدید برگزار شود که ماموران امنیتی با حضور در محل، مانع برگزاری آن شدند.

بر اساس این اطلاعیه در ده روز اخیر پنج عضو ارشد کانون نویسندگان به نام‌های فاطمه سرحدی‌زاده، اکبر معصوم‌بیگی، علی‌رضا عباسی، قارن سوادکوهی و رضا خندان مهابادی به وزارت اطلاعات احضار و به آنان تاکید شده بود از برگزاری مجمع عمومی خودداری کنند.

این تشکل صنفی-فرهنگی که تاسیس آن به ۵۰سال قبل باز می‌گردد در اعتراض به این برخوردها نوشته: «شگفت این‌که حق تشکل و تجمع و حق امنیت در چهاردیواری مسکونی و خصوصی حتی به موجب همه‌ی قوانین جاری برای مردم تضمین شده و ممانعت از این حقوق، جرم و قابل تعقیب است. اما امروز دقیقا همین حقوق سلب و لگدمال شده است.»

اعضای “کانون نویسندگان ایران” در این بیانیه، هم‌چنین یک بار دیگر خواست اصلی خود را پایان سانسور اعلام کرده و نوشته‌اند: «ما بارها اعلام کرده‌ایم نویسنده‌ایم و ما را با قدرت سیاسی کاری نیست، اما مخالف سانسور و خواهان آزادی بیان و اندیشه بی هیچ حصر و استثنا برای همگان هستیم و بدیهی است مجامع عمومی کانون نیز هدفی جز این را دنبال نمی‌کنند.»

نظرتان را بنویسید