آلبوم عکس و ویدئو: خواهر و داماد ستار بهشتی در روز تولدش بازداشت شدند

تقاطع: نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، ضمن جلوگیری از حضور شماری از فعالان در مراسم تولد ستار بهشتی، خواهر و داماد این وبلاگ‌نویس جان‌باخته را نیز بازداشت کردند.

بر اساس گزارش‌ها، از صبح روز جمعه (۵ شهریور-۲۶ آگست) ماموران امنیتى در تماس‌های تلفنی، فعالانی را که احتمال حضورشان در مراسم تولد ستار بهشتی می‌رفت، تهدید به برخورد و بازداشت کردند. آن‌ها هم‌چنین، از بعدازظهر جمعه، مسیر منتهی به خانه‌ی گوهر عشقی، مادر ستار را نیز مسدود کردند.

با این وجود این مراسم با حضور شماری از فعالان و نیز خانواده‌های جان‌باختگان سیاسی هم‌چون محمد ملکی، محمد سیف‌زاده، محمد نوری‌زاد، پدر و مادر سعید زینالی، مادر مصطفی کریم‌بیگی، و رضا ملک که زودتر خود را به منزل خانم عشقی رسانده بودند، برگزار شد.

اما ساعتی بعد از شروع مراسم، زمانی که سحر بهشتى (خواهر ستار) و همسرش مصطفى اسلامى جهت تحویل گرفتن کیک تولد به بیرون در منزل می‌روند، با خشونت توسط ماموران امنیتی دستگیر می‌شوند.

بر اساس آخرین خبر، مصطفی اسلامی حدود ساعت ۱۰ شب جمعه آزاد شده اما تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش، هنوز خبری از آزادی سحر بهشتی نیست.

ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس ۳۵ ساله‌ای بود که علاوه بر وبلاگ‌نویسی، با اسامی مستعار در شبکه‌های اجتماعی مطالبی را در مخالفت با حکومت ایران منتشر می‌کرد. او بعد از چندین بار احضار و تهدید به بازداشت، روز نهم آبان ماه ۱۳۹۱ توسط ماموران “پلیس فتا” در منزلش در رباط‌کریم دستگیر شد و ماموران بعد از چهار روز، در ۱۳ آبان، خبر جان باختنش را به خانواده‌اش دادند. او چند روز بعد تحت نظر نیروهای امنیتی و با حضور حداقلی اعضای خانواده‌اش به خاک سپرده شد.

تصاویری از مراسم تولد ۳۹سالگی ستار بهشتی را می‌توانید در صفحه‌ی فیسبوک “تقاطع” ببینید.

 

نظرتان را بنویسید