احداث «زائرسرای اهوازی‌ها» در کربلا توسط ستاد عتبات عالیات

Karbala-Arbaeen

تقاطع: “ستاد بازسازی عتبات عالیات” استان خوزستان با “پشتیبانی” نماینده علی خامنه‌ای در این استان، “زائرسرای اهوازی‌ها” را در شهر کربلای عراق می‌سازد.

محمود موسوی “مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات” خوزستان با اعلام این خبر به خبرگزاری “ایسنا” گفت: «با توجه به تردد زائران و مردم خوزستان به کربلا در طول سال به ویژه در ایام اربعین، عرفه و ایام ولادت و شهادت ائمه اطهار، توجه به مساله مکان و استقرار آن‌ها در این منطقه حیاتی و ضروری است.»

به گفته‌ی آقای موسوی، بدین منظور، “تولیت” آرام‌گاه امام سوم شیعیان در کربلا، زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع را در اختیار “ستاد عتبات عالیات” جهت ساخت “زائرسرا” قرار داده است.

وی اضافه کرد که «این زائرسرا با پشتیبانی نماینده ولی فقیه در خوزستان و با کمک مردم و خیرین ساخته می‌شود و ماه‌های آینده کلنگ‌زنی خواهد شد».

گفتنی است “ستاد بازسازی عتبات عالیات” اگرچه بر اساس اساس‌نامه‌اش، نهادی «غیردولتی، داوطلبانه و غیرانتفاعی» است اما هر سال مبلغی را تحت عنوان “کمک” از بودجه‌ی دولتی کشور دریافت می‌کند که برای نمونه می‌توان به دریافت کمک ۲۵۰میلیارد تومانی از محل فروش شرکت‌های دولتی در آخرین روز سال ۱۳۹۲ اشاره کرد.

حسن پلارک “رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات” در شهریورماه ۱۳۹۴ در مصاحبه‌ای گفته بود که این ستاد از زمان تاسیس، ۹۰۰میلیارد تومان در ۱۷۰ طرح کوچک و ۴ طرح توسعه‌ی بزرگ در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین، و سامرا هزینه کرده است.

وی هم‌چنین تصریح کرده بود که سه نفر از ۵ عضو شورای سیاست‌گذاری این ستاد از اعضای دفتر علی خامنه‌ای هستند.

نظرتان را بنویسید