اخلال در برگزاری کنسرت “ناظری‌”ها در یزد با برپایی دعال کمیل

Nazeris-Concert-Yazd-1

تقاطع: گروهی از معترضان به برگزاری کنسرت شهرام و حافظ ناظری در شهرستان “تفت” در نزدیکی یزد، با برپایی نماز و “دعای کمیل” در مقابل محل برگزاری این کنسرت، اجرای آن را مختل کردند. این کنسرت، سرانجام با تاخیری یک‌ساعته هم‌اکنون در حال برگزاری است.

مدیر برنامه‌های شهرام ناظری، ساعتی قبل (ساعت ۸ شب پنج‌شنبه ۴ شهریور-۲۵ آگست) به خبرگزاری “ایلنا” گفت: «طبق برنامه قرار بود کنسرت امشب ساعت هشت با مجوزهای لازم برگزار شود اما در حال حاضر عده‌ای با تجمع در مقابل سالن کنسرت در حال اقامه نماز هستند و قصد دارند مانع برگزاری این کنسرت شوند.»

“ایلنا” در ادامه خبر داده هم‌زمان با خواندن “دعای کمیل” توسط معترضان “کفن‌پوش” در بیرون سالن، کنسرت شهرام و حافظ ناظری، با تاخیر در حال برگزاری است.

پیش‌تر در روز پنج‌شنبه، بنرهای دعوت به برپایی “دعای کمیل” هم‌زمان با کنسرت ناظری‌ها در “سالن قدس”، در سطح شهرستان یزد نصب شده بود.

Nazeris-Concert-Yazd-3

“سالن قدس” که در ۲۵ کیلومتری یزد واقع شده درواقع یک سوله‌ی ورزشی با حداقل امکانات لازم برای برگزاری کنسرت موسیقی است.

از سوی دیگر، اخلال در برگزاری کنسرت ناظری‌ها در یزد در حالی صورت می‌گیرد که روز پنج‌شنبه بیش از ۳هزار موزیسین و فعال حوزه‌ی موسیقی ایران در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی خواهان اقدام عملی او در برابر ممنوعیت کنسرت‌های موسیقی در خراسان شدند.

امضاکنندگان این نامه در “هشداری” خطاب به رییس جمهوری اسلامی نوشته‌اند: «چنین مشکلی ممکن است با یک سخنرانی آغاز شود؛ اما راه‌حل آن قطعا تنها ایراد سخنرانی نیست. باید حاکمیت واحد قانون اساسی را عملا نشان داد؛ عملی بیش از یک سخنرانی. از شما می‌خواهیم بر طبق سوگندتان پاسدار قانون اساسی کشور باشید که این بار با قربانی‌کردنِ موسیقی و موسیقی‌دان به بازی گرفته شده است.»

آن‌ها با یادآوری وعده‌ی انتخاباتی حسن روحانی مبنی بر «احیای اعتبار پاسپورت ایرانی» افزوده‌اند: «به‌ نظر می‌آید اکنون اعتبار شناسنامه جامعه موسیقی نیز به خطر افتاده است. ما می‌خواهیم دست‌کم در حد یک شهروند عادی که حق کسب‌وکار دارد و شما طومار حقوقش را دو سال پیش یادآوری کرده‌اید، به رسمیت شناخته شویم.»

گفتنی است در همین روز، علی جنتی “وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی” که پیش‌تر گفته بود به درخواست احمد علم‌الهدی “امام‌جمعه” مشهد، کنسرتی در این شهر برگزار نخواهد شد، ادعا کرد که «قصد عقب‌نشینی ندارد» و با رییس قوه قضاییه مکاتباتی را انجام داده تا «موانع هر چه سریع‌تر از پیش‌ رو برداشته شود».

Nazeris-Concert-Yazd-2

نظرتان را بنویسید