عکس: پایان زندگی آخرین سرباز مصدوم حادثه نی‌ریز با اهدای اعضای سالم بدنش

Vahid-Hallaj-Last-Soldier

تقاطع: دو ماه بعد از حادثه‌ی مرگ‌بار سقوط اتوبوس سربازان وظیفه پادگان آموزشی صفر-پنج ارتش، زندگی آخرین سرباز مصدوم این حادثه نیز با اهدای سه عضو بدنش به پایان رسید.

به نوشته‌ی خبرگزاری دولتی “ایرنا”، پزشکان بیمارستان “رجایی” شیراز، بامداد دوم شهریورماه، سرانجام بعد از دو ماه، مرگ مغزی وحید حلاج، سرباز سانحه‌دیده‌ حادثه‌ی نی‌ریز را تایید کردند و به دنبال آن با موافقت مادرش، کبد و دو کلیه‌ی سالم او به سه بیمار نیازمند اهدا شد.

به گفته‌ی حسینعلی خلیلی، استادیار گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این سرباز جوان در زمان انتقال به بیمارستان دارای ضریب هوشیاری «بسیار پایینی» بود و به دلیل «آسیب وسیع در نیمکره چپ، شکستگی وسیع قاعده جمجمه و خونریزی‌های متعدد مغزی» بدون درنگ به اتاق عمل انتقال یافته بود.

دکتر خلیلی اضافه کرده که در دو ماه گذشته تلاش شد با درمان دارویی هوشیاری وحید حلاج افزایش یابد اما به دلیل «عفونت مننژیت مغزی» و «آسیب مغزی وسیع»، این تلاش‌ها ناکام ماند و وی با مرگ مغری از دنیا رفت.

بر اساس این گزارش، کبد وحید حلاج به یک بیمار مرد ۳۹ساله و کلیه‌های او هم به دو بیمار خانم و آقای ۴۸ و ۴۷ساله اهدا شده است.

با مرگ این سرباز، شمار سربازان جان‌باخته‌ی حادثه‌ی نی‌ریز به ۱۴ نفر افزایش یافت. در آن حادثه، علاوه بر این ۱۴ سرباز، ۲ نفر راننده و کمک‌راننده، و ۴ سرنشین غیرمجاز از اتباع افغانستان نیز جان خود را از دست دادند و شماری دیگری از سربازان نیز با مصدومیت‌های جدی مواجه شدند.

نظرتان را بنویسید