سعید عبدولی خواهان پیوستن به نیروهای “مدافع حرم” شد

Saeed-Abd-e-Vali-Syria

تقاطع: سعید عبدولی، برنده‌ی مدال برنز کشتی فرنگی در مسابقات المپیک تابستانی “ریو” خواهان آن شد که در قالب نیروهای موسوم به “مدافع حرم” به سوریه و عراق اعزام شود.

به نوشته‌ی وب‌سایت محلی “اندیمشک جوان”، این کشتی‌گیر ۲۶ساله و اندیمشکی در مراسم یادبود احمد حاجی‌وند الیاسی از اعضای کشته‌شده‌ی سپاه پاسداران در سوریه گفت: «تا پیش از این فکر می کردم افتخاری بالاتر از کسب مدال المپیک نباشد اما فهمیدم که بالاتر از این کاری بود که این شهدای مدافع حرم انجام دادند.»

او با بیان این‌که مدالش را به «شهدای مدافع حرم اندیمشک» تقدیم می‌کند اضافه کرد که از علی‌اصغر گرجی‌زاده “فرمانده سپاه حفاظت انصار‌المهدی” «یک درخواست دارد و آن این است که به مدافعان حرم بپیوندد».

عبدولی در مسابقات امسال “ریو” و بعد از شکست در مسابقه نخست خود مقابل کشتی‌گیر دانمارکی، اعتراض شدیدی را به داوران مسابقه انجام داده بود. در ویدئویی که از این اعتراض در شبکه‌های اجتماعی به طور گسترده منتشر شد، او کلمات نامناسبی را درباره‌ی بازی‌های المپیک بیان می‌کند.

گفتنی است پیش از عبدولی، شماری دیگر از ورزشکاران مدال‌آور ایران در مسابقات المپیک “ریو” نیز مدال‌های‌شان را به نیروهای موسوم به “مدافع حرم” اهدا کردند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کیانوش رستمی، برنده مدال طلای رشته‌ی وزنه‌برداری اشاره کرد.

نظرتان را بنویسید