کارتن‌خوابی «کارگران فصلی» و «جانبازان» در اطراف مقبره خمینی

Khomeini-Palace

تقاطع: یک عضو “شورای اسلامی شهر تهران” می‌گوید کارگران فصلی شهرداری این شهر در منطقه‌ی اطراف مقبره خمینی کارتن‌خوابی می‌کنند.

محمدمهدی تندگویان روز یکشنبه (۳۱ مرداد-۲۱ آگست) با اشاره به بازدید شبانه‌اش از کارتن‌خواب‌های پیرامون مقبره بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، به خبرنگاران گفت: «٢٠ تا ٣٠‌د‌‌رصد‌‌ این کارتن‌خواب‌ها از خانواده‌های ایثارگر هستند و حتی کارت جانبازی و آزادگی دارند.»

وی با بیان این‌که در اطراف مقبره خمینی، علاوه بر کارتن‌خوابی شاهد «موارد غیراخلاقی و جرایم مربوط به موادمخدر» بوده، بخش دیگری از کارتن‌خواب‌های این منطقه را کارگران فصلی شهرداری معرفی کرد که «به ویژه برای پیمانکاران در حوزه فضای سبز کار می‌کنند و به دلیل آن‌که درآمد خوبی ندارند مجبور به کارتن‌خوابی هستند».

به گفته‌ی تندگویان، این کارگران، همان درآمد کم خود را نیز برای خانواده‌های‌شان در شهرستان‌ها ارسال می‌کنند.

او در عین حال تصریح کرد که بر اساس مصوبه‌ی دوره‌ی سوم شورای شهر تهران، «پیمانکاران به ویژه در حوزه فضای سبز موظف به تأمین خوابگاه برای کارکنان خود هستند».

گفتنی است آمارهای اعلام‌شده از سوی مقامات حکومتی در ایران، شمار کارتن‌خواب‌های تهران را بین ۱۵ تا ۲۵ هزار نفر برآورد می‌کنند که دست‌کم ۳ هزار نفر از آن‌ها زن هستند.

نظرتان را بنویسید