ویدئو: گزیده‌هایی از مراسم اختتامیه المپیک “ریو”

 

تقاطع: المپیک تابستانی ۲۰۱۶ “ریو”، یکشنبه‌شب (۲۱ آگست-۳۱ مرداد) با برگزاری جشن اختتامیه در ورزشگاه “ماراکانا” به پایان رسید. در این جشن، پرچم المپیک به فرماندار توکیو به عنوان میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ تحویل داده شد.

در پایان ۱۶روز رقابت ورزشکاران در “ریو”، تیم ایالات متحده امریکا با کسب ۱۲۱ مدال شامل ۴۶ طلا، ۳۷ نقره، و ۳۸ برنز، هم از لحاظ تعداد و هم از نظر مرغوبیت مدال، هم‌چون المپیک ۲۰۱۲ لندن در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های بریتانیا و چین به ترتیب با ۲۷ و ۲۶ مدال طلا در رتبه‌های دوم و سوم ایستادند. در این میان از نظر تعداد چین با ۷۰ مدال بالاتر از بریتانیا با ۶۷ مدال قرار گرفت.

کاروان ورزش ایران نیز در با ۳ مدال طلا، یک نقره و چهار برنز در جایگاه بیست‌وپنجم ایستاد. ایران در المپیک لندن با ۴ طلا، ۶ نقره و دو برنز در رتبه‌ی هفدهم قرار گرفته بود که بهترین نتیجه‌ی تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک محسوب می‌شود.

گفتنی است در مراسم اختتامیه که زیر بارش شدید باران برگزار شد، کاروان ایران هیچ نماینده‌ای نداشت و پرچم جمهوری اسلامی نیز توسط یک فرد داوطلب حمل شد. خبرگزاری‌های ایران به نقل از مقامات “کمیته المپیک”، دلیل عدم حضور در این مراسم را «نداشتن ضرورت» عنوان کرده‌اند.

نظرتان را بنویسید