میلاد بیگی برنده مدال برنز المپیک شد؛ رییس فدراسیون تکواندو: بیگی مزدوری کرد خدابخشی را شکست داد

Mehmandoost-Beigi-Pouladgar

تقاطع: میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی دسته‌ی ۸۰کیلوگرم تیم آذربایجان، دقایقی قبل (۵:۳۰ بامداد شنبه ۳۰ مرداد به وقت تهران) موفق شد با پیروزی قاطع ۱۲-۰ بر “پیوتر پازینسکی” از لهستان، مدال برنز مسابقات المپیک “ریو” را برای این کشور به ارمغان بیاورد. وی در راه رسیدن به این مدال باارزش، مقابل مهدی خدابخشی تکواندوکار تیم ایران نیز با نتیجه ۵-۱۷ پیروز شده بود.

بعد از پیروزی بیگی مقابل خدابخشی، محمدرضا پولادگر، رییس فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی در جمع خبرنگاران حاضر در “ریو” گفت: «من متاسفم که در رسانه‌های ما از چند ماه قبل فضای سنگینی برای این رقابت به وجود آوردند و متاسفم برای کسانی که با پول مردم رشد کرده و مثل مزدور به کشورهای دیگر می‌روند و در رویداد بزرگ جلوی چشم مردمان ایران روبه‌روی یک هم‌وطن می‌ایستند.»

وی با بیان این پرسش که «پول چقدر ارزش دارد؟» افزود: «ما حاضریم جان خود را بدهیم تا مردم‌مان شاد شوند. آیا پول این‌قدر ارزش داشت که باعث ناراحتی مردم ایران شوند و کسی مزدوری کند؟ من این‌ها را هم‌وطنان خودم نمی‌دانم.»

پولادگر در ادامه میلاد بیگی را «آموزش‌دیده در کلاس فنی ایران» دانست و گفت: «او به خاطر پول در میدانی که باعث شادی هموطنانش می‌شود زیر پرچم کشور دیگر مبارزه کرد. آیا او می‌تواند خودش را ببخشد؟»

او در عین حال با تاکید بر این‌که محمدرضا مهمان‌دوست، سرمربی تیم تکواندو آذربایجان «خلافی انجام نداده» اضافه کرد: «مربیگری در یک کشور خارجی به هیچ وجه عمل ناپسندی نیست، حتی اگر به قیمت شکست ما تمام شود.»

بیگی ۲۵ساله تا زمستان ۱۳۹۳ عصو تیم ملی تکواندوی ایران بود و در مسابقات جام “فجر” نیز به مقام قهرمانی دست یافته بود. او اما چند ماه بعد به آذربایجان رفت و به تابعیت این کشور درآمد. وی سال گذشته به همراه آذربایجان در بازی‌های اروپایی باکو به مدال طلا رسید.

رضا مهمان‌دوست، سرمربی تیم تکواندو آذربایجان تا سال ۱۳۹۰ سرمربی تیم ایران بود و به همراه این تیم به موفقیت‌های متعددی دست یافته بود.

وی بعد از پیروزی قاطع بیگی مقابل خدابخشی به خبرنگاران گفت از این‌که شاگردش برابر نماینده ایران پیروز شده «ناراحت» است.

او با بیان این‌که «هر حرفی بزنم علیه خودمان است» اظهار داشت: «ناراحتم از این بازی که انجام شد و دلخورم که برابر ایران پیروز شدیم.»

مهماندوست در عین حال مدعی شد که در یک سال اخیر میلاد بیگی را تبدیل به «اعجوبه» کرده است.
Khodabakhshi-Beigi

One thought on “میلاد بیگی برنده مدال برنز المپیک شد؛ رییس فدراسیون تکواندو: بیگی مزدوری کرد خدابخشی را شکست داد”

  1. مزدور اون رهبری است که پایگاه های ایران را در اختیار بیگانگان قرار داده.مزدور اون رهبری است که میلیون میلیون در عراق و سوریه خرج ادمکشی می کند ولی در المپیک دو دست لباس به والیبالیست ها بیشتر نمیدهد که به جای تمرکز بر مسابقات در صف رختشویی عمومی بایستند و باعث شکستشان بشودمزدور کسی است که دستمزد مربی تکواندو را نمی دهد تا بچه بیمارش بمیرد و ناچار به مهاجرت به اذربایجان بشود.مزدور اون رهبری است که با فراری دادن نخبگان ایران باعث شده که این سرمایه ها به جای افتخار افرینی برای ایران برای کشورهای بیگانه افتخار بیافرینند

نظرتان را بنویسید