گزارش خبرگزاری قوه قضاییه از مادر معتادی که فرزندانش را می‌فروشد

Twin-for-Sale-Iran

تقاطع: خبرگزاری “میزان”، متعلق به قوه قضاییه جمهوری اسلامی، روز جمعه (۲۹ مرداد-۱۹ آگست) گزارشی را درباره‌ی یک زن ۴۰ساله متکدی و معتاد منتشر کرده که دو تن از شش فرزندش را به مبلغ مجموعا ۱۵ میلیون تومان برای فروش گذاشته و از هم‌اکنون فرزند هفتم در راهش را نیز پیش‌فروش کرده است.

“شیوا” که ماه دیگر فرزند هفتمش را به دنیا می‌آورد، دارای یک پسر ۱۵ساله، دو دختر دوقلوی ۱۴ساله، دو دختر دوقلوی دیگر ۳ساله، و یک نوزاد پسر ۱۱ماهه است.

بر اساس این گزارش، فرزندان بزرگ‌تر این زن با حمایت مادربزرگ‌‌شان که از طریق خیاطی بخشی از مخارج‌شان را می‌دهد، به مدرسه می‌روند. ولی دو دختر ۳ساله توسط مادرشان به متادون معتاد شده‌اند. او قصد دارد این کودکان دوقلو را با هم به قیمت ۱۵ میلیون تومان بفروشد. در این میان خانواده‌‌ای نیز پیدا شده که حاضر است یکی از آن‌ها را به نصف قیمت بفروشد اما “شیوا” حاضر نیست که این دو را از هم جدا کند.

این زن هم‌چنین پسر ۱۱ماهه‌اش را نیز برای فروش گذاشته اما از آن‌جایی که او مبتلا به بیماری “هیدروسفالی” است و سری بسیار بزرگ‌تر از بدنش دارد، خانواده‌ای حاضر به خریدش نشده است.

از سوی دیگر، خانواده‌ای نوزاد در راه را به این شرط پیش‌خرید کرده‌اند که کاملا سالم باشد.

به نوشته‌ی “میزان”، شوهر “شیوا” نیز هم‌چون او معتاد به شیشه است.

الناز زارعی، مددکار اجتماعی “موسسه خیریه مهرآفرین” به این خبرگزاری گفته: «شیوا ۱۷ساله بود که به عقد همسرش در می‌آید اما در همان روزهای ابتدایی دوران عقد، متوجه می‌شود که همسرش معتاد است. تلاش می‌کند از او جدا شود اما با قول‌هایی که خانواده به شیوا می‌دهند، زندگی‌اش را آغاز می کند. برای ترک همسرش، تلاش زیادی می‌کند اما زمانی که می‌بیند تلاش‌هایش نتیجه‌بخش نیست، خود نیز درگیر معضل اعتیاد می‌شود.»

به گفته‌ی خانم زارعی، تلاش‌های مددکاران موسسه برای ارتباط برقرار کردن با خانواده‌هایی که خریدار فرزندان “ّشیوا” هستند تا کنون به نتیجه نرسیده چرا که او «به هیچ وجه حاضر نیست در خصوص خریداران، اطلاعاتی بدهد».

نظرتان را بنویسید