آلبوم عکس و ویدئو: نمایش «روح المپیک» در مسابقه دو ۵ کیلومتر زنان

تقاطع: روز سه‌شنبه (۱۶ آگست-۲۶ مرداد) در جریان رقابت دوندگان زن در گروه دوم مقدماتی دو ۵ کیلومتر، صحنه‌هایی دیدنی اتفاق افتاد که توجه تماشاگران مسابقات المپیک در سراسر جهان را به خود جلب کرد.

در این مسابقه “نیکی همبلین” دونده نیوزیلندی در یک جمع بیش از ۱۰ نفره از دوندگان ناگهان تعادل خود را از دست داد و به زمین خورد و در عین حال باعث به زمین خوردن “ابی دآگستینو” دونده امریکایی شد. به دنبال آن، “دآگستینو” بلافاصله بلند شد اما به جای ادامه دادن مسیر، به کمک “همبلین” که هم‌چنان روی زمین افتاده بود رفت و از او خواست تا برخیزد و رقابت را تا خط پایان ادامه دهد.

اما مدتی بعدتر این “دآگستینو” بود که به دلیل شدت مصدومیت روی زمین افتاد و این بار “همبلین” بالای سرش ایستاد و وی را تشویق کرد که بلند شود.

این دو دونده با وجود مصدومیت، اگرچه در جایگاه دو نفر آخر، از خط پایان گذشتند و با تشویق و تحسین تماشاگران حاضر در ورزشگاه و نیز بینندگان تلویزیونی و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شدند.

زمان ثبت‌شده توسط دونده‌ی نیوزیلندی ۱۶ دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۶۱ صدم ثانیه بود و دونده‌ی امریکایی نیز به عنوان نفر آخر زمان ۱۷ دقیقه و ۱۰ ثانیه را ثبت کرد.

“همبلین” بعد از پایان رقابت به خبرنگاران گفت: «این دختر، تعریف روح المپیک است. شگفت‌انگیز نیست؟ من تا پیش از این، وی را ندیده بودم اما حالا تحت تاثیر او قرار گرفتم و این اتفاق را تا آخر زندگی‌ام فراموش نخواهم کرد.»

“دآگستینو” نیز به خاطر مصدومیت شدید پایش در پایان رقابت تقاضای ویلچر کرد و بدون مصاحبه با خبرنگاران به یک مرکز درمانی منتقل شد.

از سوی دیگر، دو کشور امریکا و نیوزیلند اعتراضی را به مسوولان برگزارکننده ارائه کردند مبنی بر این‌که یک اتفاق ناخواسته بر نتیجه ورزشکاران‌شان تاثیر گذاشته است. این اعتراض از سوی برگزارکنندگان پذیرفته شد و “همبلین” و “دآگستینو” در کنار یک دونده‌ی اتریشی به رقابت فینال که قرار است روز جمعه (۱۹ آگست) برگزار شود راه یافتند.

نظرتان را بنویسید