عکس روز: خواست اجازه ورود زنان ایرانی به استادیوم‌ها در المپیک ریو

Darya-Safaei-Rio

تقاطع: دریا صفایی، پزشک و فعال ایرانی ساکن بلژیک است که در چند سال‌ اخیر کارزاری را با هدف پایان دادن به ممنوعیت ورود زنان ایرانی به استادیوم‌های ورزشی برپا کرده است.

او هم‌زمان با حضور کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶، به محل برگزاری این بازی‌ها در شهر “ریو” برزیل سفر کرده و در تعدادی از دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات حضور یافته است.

این حضور به ویژه در جریان مسابقه‌ی والیبال تیم‌های ایران و مصر بدون حاشیه نبود به طوری که نمایندگان جمهوری اسلامی و برخی از تماشاگران اعزامی از سوی این حکومت، تلاش کردند مشکلاتی را برای او به وجود بیاورند.

هرچند که همین سنگ‌اندازی‌ها سبب شد تا کارزار و فعالیت‌های دریا صفایی در خبرگزاری‌ها و شبکه‌های معتبر بین‌المللی هم‌چون رویترز و بی.بی.سی بازتاب پیدا کند.

عکس بالا که توسط وب‌سایت خبری “وایس‌نیوز” منتشر شده، به حضور خانم صفایی در دیدار روز دوشنبه (۱۵ آگست-۲۵ مرداد) تیم‌های والیبال ایران و روسیه اختصاص دارد. او در این عکس، پارچه‌نوشته‌ی معروف کمپین خود را نیز در دست گرفته که بر روی آن نوشته‌ شده: «به زنان ایرانی اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را بدهید!»

فعالیت‌های این کمپین را می‌توانید در صفحه‌ی فیسبوک آن دنبال کنید.

نظرتان را بنویسید