اخلاقی و طهماسبی در جدول بازنده‌‌ها به هم خوردند

حبیب اخلاقی (سمت راست) و سامان طهماسبی
حبیب اخلاقی (سمت راست) و سامان طهماسبی

تقاطع: حبیب‌الله اخلاقی، کشتی‌گیر دسته‌ی ۸۵‌کیلوگرم ایران در کشتی فرنگی پس از شکست در مقابل حریف روس خود باید در گروه بازنده‌ها با سامان طهماسبی کشتی‌گیر ایرانی تیم آذربایجان مبارزه کند.

اخلاقی صبح روز دوشنبه (۱۵ آگست-۲۵ مرداد) بعد از پیروزی مقابل کشتی‌گیر سوئدی، برابر “داویت چاکوتادزه” از روسیه با ضربه‌ی فنی شکست خورد.

او با توجه به راهیابی این کشتی‌گیر روس به دیدار فینال، به جدول بازنده‌ها برای کسب مدال برنز راه یافته و در مسابقه‌ی بعدی باید با سامان طهماسبی از آذربایجان کشتی بگیرد که هم‌چون وی در مقابل “چاکوتادزه” ۰-۳ شکست خورده است.

مسابقه‌ی اخلاقی و طهماسبی، حدود ساعت ۱۱ و نیم شب به وقت ایران برگزار خواهد شد.

طهماسبی که ۳۱ساله و اهل سنندج است، تا پیش از سال ۲۰۱۰ برای تیم ایران کشتی می‌گرفت. او کسب دو مدال برنز جهان برای ایران و دو مدال نقره و یک مدال برنز جهان را برای آذربایجان در کارنامه‌ی خود دارد. وی هم‌چنین در المپیک ۲۰۰۸ پکن برای ایران و در المپیک ۲۰۱۲ لندن برای آذربایجان مسابقه داده است.

علاوه بر سامان طهماسبی، صباح شریعتی دیگر کشتی‌گیر سنندجی آذربایجان است که روز دوشنبه در دسته‌ی ۱۳۰کیلوگرم به روی تشک رفت و بعد از پیروزی برابر حریف امریکایی، مقابل کشتی‌گیر ترکیه شکست خورد. او در جدول بازنده‌ها باید با کشتی‌گیری از ونزوئلا مسابقه دهد.

در این دسته، بشیر باباجان‌زاده از ایران بعد از شکست مقابل کشتی‌گیر آلمانی، از دور مسابقات کنار رفت.

نظرتان را بنویسید