ویدئو: حسن خمینی سخنان منتظری در دیدار با «هیات مرگ» را دروغ خواند

تقاطع: نوه‌ی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به طور تلویحی به فایل صوتی منتشرشده از دیدار ۲۸سال قبل آیت‌الله حسینعلی منتظری با اعضای “هیات مرگ” تصمیم‌گیر در خصوص اعدام‌ دسته‌جمعی و مخفیانه هزاران نفر از زندانیان سیاسی واکنش نشان داد و محتویات آن را “دروغ” خواند.

حسن خمینی، روز یکشنبه (۲۴ مرداد-۱۴ آگست) در جریان دیدار با رییس سازمان حفاظت محیط زیست و جمعی از محیط‌بانان، پدربزرگش، روح‌الله خمینی را از «نقاط وحدت ملی و پیونددهنده‌ی دل‌های مردم» دانست و گفت: «کسانی که این نقطه را هدف قرار می‌دهند به چه امیدی و با چه بهانه و ملاک و تحلیلی، یکی از عمیق‌ترین محورهای وحدت و انسجام ملی ما را هدف قرار می‌دهند؟ البته یقین دارم که از این کار بهره‌ای نمی‌برند: بازگو کردن یک سری سخنانی که دروغ بودن‌شان معلوم بوده و شده و ریشه‌های بی اساس داشته؛ البته این اولین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود.»

وی اضافه کرد: «البته به وعده الهی همان‌گونه که محبت پیامبر و امیرالمومنین از دل‌های مردم نمی‌رود محبت مردم به امام هم ریشه در باورمندی دینی، اعتقاد قلبی و پیوند عطفی دارد و از بین نمی‌رود.»

دفاع حسن خمینی از پدربزرگش در ماجرای اعدام هزاران زندانی سیاسی در تابستان ۶۷، در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این، برادر کوچک‌ترش “علی” در سخنانی صریح‌تر گفته بود: «امروز یک عده دل‌سوز شدند می‌گویند چرا با این‌ها برخورد می‌کنید؟ چرا با منافقین برخورد کردید؟ چرا با بی‌حجاب برخورد کردید؟ چرا با کودن‌ها برخورد کردید؟ چه می‌کرد نظام با این‌ها؟ باید مبارزه می‌کرد، محکم هم باید برخورد می‌شد. الحمدلله شد و کشور آرامش را دید.»

وی افزوده: «فقط دروغ پشت دروغ؛ می‌گویند این‌ها ۲۰ هزار ۳۰ هزار کشته شده‌اند و اعدام کردند. چرا دروغ می‌گویید. سال به سال که می‌گذرد، عددها بالا می‌رود، از ۲۰۰ تا ۳۰۰ تا شروع شد به ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تا رسید و به ۳۰۰۰ و هر سال که می‌گذرد اعداد را زیاد می‌کنید. این عده معدودی را نظام با قدرت برخورد کرد و درست هم برخورد کرد و باید برخورد می‌کرد و درس عبرتی شد برای آیندگان.»

فایل صوتی دیدار آیت‌الله منتظری با اعضای “هیات مرگ” و جزییات بیشتر در مورد آن را می‌توانید در اینجا بشنوید و بخوانید.

نظرتان را بنویسید