باهنر: کسی اپوزیسیون نظام شد باید پیه اعدام را به تنش بمالد

Bahonar-MohamadReza

تقاطع: محمدرضا باهنر، عضو هفت دوره‌ی مجلس شورای اسلامی و از چهره‌های ارشد جناح “اصول‌گرا” در ایران می‌گوید «کسی که اپوزیسیون نظام می‌شود باید پیه اعدام را به تنش بمالد» و «آماده همه چیز باشد».

آقای باهنر در مصاحبه‌ای با نشریه اینترنتی “امید ایرانیان” (متعلق به محمدرضا عارف) با بیان این‌که «بخشی از خانواده انقلاب، ضد انقلاب هستند» گفته: «بنده اگر اپوزیسیون نظام شدم، باید پیه اعدام هم به تنم بمالم. به هر دلیلی، اعتقادی، قدرت و هر چیزی می‌خواهم علیه نظام کار کنم؛ خب معلوم است که این چیزها را هم دارد. قبل از انقلاب ما علیه شاه کار می‌کردیم و اعدام و تبعید هم داشتیم. اشکالی ندارد، اگر کسی می‌خواهد علیه نظام کار کند، باید آماده همه چیز باشد. اینکه بگوییم فرش قرمز پهن کنید که من می‌خواهم علیه نظام کار کنم که نمی‌شود.»

او با بیان این ادعا که «هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد، مخالف نظام قانونی کشور کار کند» افزوده: «شما فکر می‌کنید کسی که نظام حاکم بر انگلیس را قبول ندارد و بگوید من مخالف مشروطه سلطنتی هستم، اجازه ورود به مجلس را پیدا می‌کند؟ اصلاً اجازه شرکت کردن در انتخابات را به او می‌دهند؟ مثل این می‌ماند که بگوید ملکه را قبول ندارد. قطعاً پاسخ این است که غلط کرده‌ای، ملکه را قبول نداری چون ملکه تو را قبول ندارد.»

این ادعای محمدرضا باهنر درباره انگلستان در حالی صورت می‌گیرد که در این کشور مخالفان سلطنت و ملکه آزادانه فعالیت می‌کنند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کمپین “ریپابلیک” (جمهوری) اشاره کرد که آشکارا هدف خود را جایگزینی نظام سطلنتی بریتانیا با یک جمهوری اعلام کرده در این راستا تجمعات و کارزارهایی را برگزار می‌کند.

وب‌سایت این کمپین را می‌توانید در اینجا ببینید.

نظرتان را بنویسید