محکومیت ابراهیم مددی از رهبران سندیکای کارگران شرکت واحد به ۶۳ ماه حبس

Ebrahim-Madadi

تقاطع: شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، ابراهیم مددی، نایب‌رییس هیأت‌مدیره “سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه” را به ۵ سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

به نوشته‌ی وب‌سایت این سندیکا، قاضی احمدزاده در حکم خود، آقای مددی را در دو اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” و “اخلال در نظم عمومی از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی” مجرم شناخته و برای وی حکم ۶۳ ماه حبس صادر کرده است.

در این حکم، «تشکیل سندیکای کارگران شرکت واحد و شرکت در تمام فعالیت‌های آن»، «هدایت و رهبری سندیکا»، «مصاحبه با رسانه‌های معاند نظام»، «تحریک و تشویق برای برگزاری تحصن و تجمع»، «شرکت در تجمع وزارت کار برای تعیین دستمزد سال ۹۳»، و «شرکت و برگزاری تجمع در پایانه آزادی برای مراسم روز جهانی کارگر» از مصادیق اتهامات ابراهیم مددی عنوان شده است.

این فعال شناخته‌شده‌ی کارگری پیش‌تر در فاصله‌ی سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۱، سه سال و نیم حبس را در زندان اوین تهران تحمل کرد.

او آخرین بار نیز در اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۴ در آستانه‌ی “روز جهانی کارگر” با هجوم ماموران امنیتی به منزلش، بازداشت و پس از سه هفته حبس در بند ۲۰۹ زندان اوین با قرار وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی، موقتا آزاد شد.

هم‌زمان با ابراهیم مددی، داوود رضوی، دیگر عضو ارشد “سندیکای کارگران شرکت واحد” نیز بازداشت شده بود که وی در بهمن‌ماه گذشته از سوی شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب به ۵ سال حبس محکوم گردید.

نظرتان را بنویسید