تصویری: عروس شدن نمادین نوزادان دختر در قم به بهانه «روز دختر»

Baby-girls-in-wedding-dress-Qom-Iran-1

تقاطع: خبرگزاری “تسنیم” روز ۱۵ مردادماه امسال تصاویری از تعدادی نوزاد دختر را در بیمارستان “ایزدی” شهر قم منتشر کرده که از سوی مسوولان این بیمارستان به بهانه‌ی “روز دختر” به صورت “نمادین” عروس شدند.

اعظم شمس‌اللهی، مسوول روابط عمومی بیمارستان “ایزدی” قم به این خبرگزاری گفته، که پوشاندن لباس عروس به این نوزادان، با هدف «افزایش روحیه و پشتیبانی روحی و روانی مادران و نوزادان» انجام شده است.

خانم شمس‌اللهی با اشاره به برگزاری «جشن روز دختر» در این بیمارستان در دو سال اخیر افزوده: «۲ سال است که بچه و نوزادان دختری که در بیمارستان ایزدی قم بستری هستند در سال‌روز میلاد حضرت فاطمه معصومه به صورت جشن تولدشان برگزار می‌شود.»

گفتنی است در ایران چند سالی است که روز تولد “معصومه” خواهر امام هشتم شیعیان به عنوان “روز دختر” شناخته می‌شود. این نام‌گذاری به ویژه در سال جاری با انتقادهای شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه فعالان حقوق زنان همراه شده است.

Baby-girls-in-wedding-dress-Qom-Iran-2 Baby-girls-in-wedding-dress-Qom-Iran-3 Baby-girls-in-wedding-dress-Qom-Iran-4 Baby-girls-in-wedding-dress-Qom-Iran-5 Baby-girls-in-wedding-dress-Qom-Iran-6

نظرتان را بنویسید