تصویری: توجه جهانی به پوشش اسلامی تیم والیبال ساحلی زنان مصر

Egypt-Germany-Beach-VolleyBall-Rio-4

تقاطع: این تصاویر که به شدت مورد توجه شبکه‌های خبری و نیز کاربران شبکه‌های اجتماعی در سرتاسر جهان قرار گرفته به دیدار روز گذشته‌ی تیم‌های والیبال ساحلی آلمان و مصر در جریان بازی‌های المپیک تابستانی ریو اختصاص دارد.

در این دیدار، “ندى معوض” و “دعاء الغباشی” دو بازیکن مصری با لباس‌های کاملا پوشیده شرکت کردند که در این میان، “الغباشی” حتی موهایش را نیز به طور کامل پوشانده بود.

این در حالی است که “لارا لودویگ” و “کیرا واکنهارست” رقبای آلمانی آن‌ها در سوی مقابل، لباس معمول دوتیکه والیبال ساحلی را بر تن داشتند.

این دیدار که حدود ۴۰ دقیقه به طول انجامید در نهایت با پیروزی ۲-۰ تیم آلمان که از بخت‌های قهرمانی این مسابقات است، به پایان رسید.

قوانین پیشین فدراسیون جهانی والیبال، استانداردی را در مورد لباس تیم‌ها تعیین کرده بود که بر اساس آن میزان پوشیدگی لباس از یک حدی نمی‌توانست بیشتر باشد اما از المپیک لندن این قوانین تغییر کرد و راه برای شرکت ورزشکاران با لباس کاملا پوشیده نیز باز شد.

بعد از این تغییر، شمار کشورهایی که در مسابقات مقدماتی المپیک در رشته والیبال ساحلی شرکت کردند از ۱۴۳ کشور به ۱۶۹ کشور افزایش یافت.

نظرتان را بنویسید