عکس و ویدئو: اعتراض فعالان حقوق حیوانات به گاوبازی در فستیوال سن‌فرمین

تقاطع: صبح روز سه‌شنبه (۵ جولای-۱۵ تیر) گروهی از فعالان حقوق حیوانات در میدان “پلازا دل کاستیو” در مرکز شهر “پامپلونا” در شمال اسپانیا جمع شدند و یک اجرای خیابانی نیمه‌برهنه را با خواست لغو گاوبازی در فستیوال سالانه‌ی “سن فرمین” در این شهر برگزار کردند.

در این برنامه که به دعوت سازمان بین‌المللی “مردم برای رفتار اخلاقی با حیوانات” (PETA) و سازمان اسپانیایی “انیما-نتورالیس” برگزار شد، ده‌ها معترض به گاوبازی در حالی که تنها لباس زیر پوشیده بودند و شاخ گاو بر سر داشتند، سطل‌های خون غیرواقعی را روی خود خالی کردند. آن‌ها هم‌زمان شعار می‌دادند: «گاوبازی باید لغو شود!»

یکی از شرکت‌کنندگان در این اعتراض، به خبرنگاران گفت: «ما به دنبال لغو گاوبازی و پایان ظلمی هستیم که تحت عنوان فستیوال، یا جشن، یا سنت به حیوانات می‌شود.»

جشن‌های سالانه‌ی “سن فرمین”، از ظهر چهارشنبه (۶ جولای) با شرکت هزاران نفر از شهروندان اسپانیایی و گردشگرانی که از سراسر دنیا به “پامپلونا” آمده‌‌اند آغاز شد.

از روز دوم این جشن نه روزه، هر روز راس ساعت ۸ صبح، گاو‌های خشمگین در خیابان‌های باریک شهر رها می‌شوند و شرکت‌کنندگانی که لباس سفید پوشیده‌اند و نمادهای قرمز در دست دارند آن‌ها را به سمت میدان گاوبازی شهر هدایت می‌کنند. جایی که گاوها پس از مبارزه با گاوبازان کشته می‌شوند. پس از آن شرکت‌کنندگان در فستیوال تا پایان شب به جشن و شادی می‌پردازند؛ می‌نوشند و مراسم مذهبی‌شان را به جا می‌آورند.

سن‌فرمین، نام یکی از مبلغان عیسی مسیح در قرن سوم میلادی بود که به جرم «تبلیغ مسیحیت» توسط رومی‌ها گردن زده شد و پس از آن، تن بی سر وی به گاوی خشمگین متصل و در شهر کشیده‌ شد تا تکه تکه شود. در این هنگام زنی از پامپلونا با لباس سفید به کمک او رفت و سعی کرد مانع از این کار شود. از این رو در جریان فستیوال “سن فرمین”، زنان و مردان با پوشیدن لباس‌های سفید و بستن دستمال قرمز، آن حادثه را یادآوری می‌کنند.

Protest-Pamplona-2016-2 Protest-Pamplona-2016-3 Protest-Pamplona-2016-6 Protest-Pamplona-2016-7 Protest-Pamplona-2016-8

Protest-Pamplona-2016-4 Protest-Pamplona-2016-5 Protest-Pamplona-2016-1

نظرتان را بنویسید