ویدئو: اعتراض زنان برهنه “فمن” در کنفرانس اسلامی پاریس

تقاطع: اعضای گروه زنان معترض “فِمِن”، سخنرانی “طارق رمضان” اسلام‌شناس مشهور سوییسی در پاریس را با اخلال مواجه کردند.

آقای رمضان روز شنبه (۱۴ می-۲۵ اردیبهشت) در سی‌وسومین کنفرانس سالانه‌ی اسلامی در “لو بورژه” واقع در منطقه‌ی “سن-سان-دُنی” پاریس در حال سخنرانی بود که ناگهان یک زن برقع‌پوش به روی سن رفت و در مقابل او برقعش را از تن خارج، و بالاتنه‌اش را برهنه کرد. هم‌زمان سه زن برهنه‌ی دیگر از سه قسمت دیگر سالن کنفرانس به سمت سن رفتند. ماموران حفاظتی بلافاصله این چهار زن را گرفتند و به خارج از سالن کنفرانس بردند.

این چهار زن معترض “فِمِن” بر روی بدن‌ خود نیز عبارت‌هایی را در اعتراض به دخالت اسلام در سیاست نوشته بودند که از جمله می‌توان به این دو جمله که “الله، سیاست‌مدار نیست” و “نه، اسلام، سیاسی نیست” اشاره کرد.

“طارق رمضان” ۵۳ساله که استاد مطالعات اسلامی در دانشگاه آکسفورد است، یکی از شناخته‌شده‌ترین اسلام‌شناسان معاصر در جهان به شمار می‌آید. او در عین حال، نوه‌ی “حسن البنا”، بنیان‌گذار “اخوان‌المسلمین” در مصر است.

گروه “فِمِن” که فعالیت خود را از اوکراین آغاز کرد، به خاطر شیوه‌ی خاص اعتراضی‌اش شناخته می‌شود. مسائلی مانند روسپی‌گری، ختنه‌ی زنان، و قوانین اسلامی و حجاب، از جمله مواردی است که در سال‌های اخیر مورد اعتراض اعضای این گروه قرار گرفته است.

نظرتان را بنویسید