اولین عکس‌ها و ویدئو از “پاترسن”، تازه‌ترین فیلم جیم جارموش با بازی آدام درایور و گلشیفته فراهانی

تقاطع: “جیم جارموش”، کارگردان ۶۳ساله و مطرح امریکایی، سه سال بعد از ساخت یکی از بهترین فیلم‌هایش در دهه‌ی اخیر “تنها عاشق‌ها زنده می‌مانند”، امسال با دو اثر راهی جشنواره کن خواهد شد. یکی از آن‌ها مستندش با عنوان “به من خطر بده” (Gimme Danger) است که در آن به گروهِ پانک‌راکِ “دِ استوجز” (The Stooges) پرداخته؛ و دیگری، فیلم خارج از جریانِ اصلیِ او، “پاترسن” (Paterson) است که در آن “آدِم درایور” و “گلشیفته فراهانی”، دو بازیگر ۳۲ساله‌ی امریکایی و ایرانی، نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.

آن‌گونه که در اولین خلاصه‌ی منتشرشده از فیلم آمده، “پاترسن” یک راننده‌ی اتوبوس است که در شهری به همین نام در ایالت نیوجرسی امریکا، زندگی روتین ساده‌ای دارد. او هر روز صبح سوار اتوبوسش می‌شود و مسیرهای روزانه‌اش را طی می‌کند؛ حرف‌های مسافران را می‌شنود؛ در یک دفتر یادداشت شعر می‌نویسد؛ با سگش به پیاده‌روی می‌رود؛ در یک بار توقف می‌کند و یک لیوان آبجو می‌نوشد؛ و در پایان روز، به خانه، پیش همسرش “لورا” (با بازی گلشیفته فراهانی) می‌رود. در مقابل اما، دنیای “لورا” دائم در حال تغییر است. رویاهایش و پروژه‌هایی که در ذهنش دارد هر روز تغییر می‌کند.

“پاترسن” و “لورا” عاشق هم هستند. “پاترسن” از جاه‌طلبی‌های “لورا” حمایت می‌کند و “لورا” از استعداد پنهان او در شعر گفتن.

“جارموش” در این فیلم که توسط “استودیو آمازون” تهیه شده، یک هفته زندگی این زوج عاشق را در فضایی شاعرانه با جزییات به تصویر می‌کشد.

اولین اکران عمومی “پاترسن”، در شصت‌ونهمین فستیوال “کن” خواهد بود که از روز ۲۲ می (۲ خرداد) در شهر “کن” فرانسه آغاز می‌شود.

Paterson-4 Paterson-5 Paterson-6 Paterson-3

Paterson-8 Paterson-9

نظرتان را بنویسید