یک کشته و ۱۲ مجروح در سه حمله تروریستی فلسطینی‌ها در اسراییل

تصویر مربوط به "یوناتان آذریهِف"، جوانی است که روز سه‌شنبه با بیرون آوردن چاقو از گردنش، ضارب خود را با همان چاقو از پای درآورد. رسانه‌های اسراییلی به وی لقب "قهرمان" داده‌اند.
تصویر مربوط به “یوناتان آذریهِف”، جوانی است که روز سه‌شنبه با بیرون آوردن چاقو از گردنش، ضارب خود را با همان چاقو از پای درآورد. رسانه‌های اسراییلی به وی لقب “قهرمان” داده‌اند.

تقاطع: روز سه‌شنبه (۸ مارچ-۱۸ اسفند)، یک سلسله حملات تروریستی از سوی مهاجمان فلسطینی در شهرهای مختلف اسراییل، دست‌کم یک نفر کشته و ۱۲ نفر مجروح بر جای گذاشت.

در یکی از این حملات، در شهر “پتخ تیکوا”، فرد مهاجم بعد از تعقیب یک یهودی ارتودکس، در داخل یک فروشگاه با او درگیر شد و چاقویش را در گردن وی فرو کرد، اما قربانی، در نهایت با همان چاقو، ضاربش را از پا درآورد.

این جوان یهودی که نامش “یوناتان آذریهِف” اعلام شده، هم‌اکنون در بیمارستان بستری است.

اما دقایقی بعد از این حمله، دو پلیس مرزی اسراییل در نزدیکی “دروازه‌ی دمشق” شهر اورشلیم در اثر تیراندازی یک موتورسوار مسلح، زخمی شدند. در جریان این تیراندازی، فرد مهاجم کشته شد.

رسانه‌های اسراییلی، وضعیت یکی از دو پلیس مجروح را بحرانی توصیف کرده‌اند.

و بالاخره در یک حمله‌ی خونین در شهر توریستی “جافا” در ساحل مدیترانه، یک فلسطینی با ضربات چاقو، یک توریست امریکایی را کشت و ۹ نفر دیگر را زخمی کرد.

وی که در نهایت با تیراندازی ماموران پلیس کشته شد، یک جوان ۲۲ساله اهل شهر “قلقیلیه” در کرانه‌ی باختری رود اردن معرفی شده است.

این حمله در نزدیکی “مرکز صلح پرز” و هم‌زمان با سخنرانی جو بایدن، معاون رییس جمهوری امریکا که در سفری دو روزه در اسراییل به سر می‌برد، اتفاق افتاد.

آن‌گونه که دکتر “دِبرا وِست”، از “مرکز پزشکی سوراسکی” در تل‌آویو به وب‌سایت “تاور” گفته، ۶ نفر از مجروحان این حمله در این بیمارستان پذیرش شده‌اند که یکی از آن‌ها زنی باردار بوده است. به گفته‌ی وی، دو نفر از مجروحان، هم‌اکنون در شرایط بحرانی به سر می‌برند.

در همین حال، “سامی ابوزُهری”، سخنگوی “حماس” با ستایش این حملات، از آن‌ به عنوان “سه عملیات قهرمانانه” یاد کرده و گفته «انتفاضه فلسطینیان تا زمان تحقق اهدافش ادامه پیدا خواهد کرد».

او اضافه کرده که «حماس عروج سه شهیدش در این عملیات‌ها را جشن می‌گیرد و تاکید می‌کند که خون پاک آن‌ها، موتور محرکی برای سرعت بخشیدن به انتفاضه خواهد بود».

گفتنی است از ماه سپتامبر ۲۰۱۵ (شهریور ۹۴) تا پیش از حملات امروز، ۳۳ نفر در اثر حملات تروریستی مهاجمان فلسطینی در اسراییل کشته و ۳۷۷ نفر نیز مجروح شده بودند.

نظرتان را بنویسید