مقام ارشد نظامی ایران: ارزش کسانی که در سوریه می‌جنگند از آن‌هایی که با عراق جنگیدند بالاتر است

Jazayeri-Masood

تقاطع: معاون ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌گوید نظامیان ایرانی و افغانستانی که در سوریه در دفاع از بشار اسد می‌جنگند، ارزشی بالاتر از “رزمندگان” و “شهدا”ی جنگ هشت‌ساله ایران و عراق دارند.

مسعود جزایری در گفتگویی که روز سه‌شنبه (۱۸ اسفند-۸ مارچ) با خبرگزاری “تسنیم” انجام داده، گفته: «کسانی که تحت عنوان مقاومت منطقه با دشمن مبارزه می‌کنند و مجروح می‌شوند و شهید می‌شوند حتماً ارزش‌شان از رزمنده‌های ما که در خرمشهر و آبادان و پاوه می‌جنگیدند کمتر نیست. ما اگر در خرمشهر می‌جنگیدیم چه‌بسا که عرق سرزمینی هم داشتیم، کسانی که از افغانستان و ایران و سایر کشورها می‌روند و در سوریه مقابل بدترین دشمنان اسلام که به ریشه اسلام خدشه می‌زنند می‌جنگند چه‌بسا ارزش‌شان بالاتر از رزمنده‌ها و شهدایی هستند که در دوران دفاع مقدس جان دادند.»

آقای جزایری هم‌چنین تاکید کرده که جمهوری اسلامی در کنار حضور در سوریه، «وظیفه خود می‌داند در هر سطحی که بتواند به کمک مردم یمن نیز برود ودر این زمینه هر کاری که بتواند انجام می‌دهد و در هر سطحی که ضرورت داشته باشد به یمن کمک خواهد کرد».

او هم‌چنین از افزایش کمک‌‌‌ها به “مقاومت” در لبنان خبر داده و گفته «جمهوری اسلامی ایران از بدو پیدایش تا به امروز سعی کرده که کمک‌هایش از جنس انسان‌دوستانه و در راستای ارتقای مقاومت باشد».

نظرتان را بنویسید